hapiky

Co by se dělo, kdybychom zastavili čas?

Samozřejmě jen podle teoretických úvah.

Nejlepší odpověď
Kepler

Svůj čas? Holky by zamrzly a kluci by pochodovali dál močálem černým okolo bílých skal. Pokud by ty holky zastavily čas pro všechny, vše by vypadlo mimo časoprostor. Kam, to nevím, nic jiného neexistuje.

Další odpovědi
df

Co je vlastne cas? Existuje, nebo je to pouze iluze?. Jaka je ta nejmensi elementarni jednotka casu, ktery neustale plyne? Pokud nejaka je, tak by se zase dala rozdelit a tak do nekonecna, takze to je blbost. Protoze hodnota teto jednotky by znamenala casovy usek pritomnosti. Zbytek by byla minulost a budoucnost.

Pokud by byl cas nejaka casova osa, tak by se na ni mohly ukladat vsechny udalosti, coz by mohlo umoznit cestovani. Ale jelikoz nas nikdo z budoucnosti jeste nenavstivil…

Pak je moznost neexistence casu. Ze je pouze prostor a hmota, ktera je v neustalem procesu. Muj znamy je fyzik a ten tuto variantu vylucuje. Coz ovsem nic moc neznamena.

nyjono

Ještě, že jsi nenapsal úvach. To by bylo na panáka.

mosoj

Nejdřív je ale třeba vědět, co to čas vůbec je.

marci1

Každý z nás jej může zastavit. Sedněme si a v klidu (třeba 5 minut), odpočívejme a meditujme. Budeme mít pocit, že čas se na chvíli zastavil. 🙂

anonym

Právě že vůbec nic.

marci1, ano, je to jenom pocit, takže ne, každý z nás jej zastavit nemůže.

mosoj, to by bylo skvělé, no…

eleonnore

Z filozofickýho pohledu, pokud by se zastavil čas, všechno, všichni, i ty sám – kdo by to poznal? Nezastavuje se čas třeba každou hodinu, každou minutu? Možná se čas zastavil minutu před tím, než jsem to napsala.

Kdyby se zastavilo všechno, kromě nás samotných (jako jednotlivce), určitě by bylo na okamžik zajímavý zažít to. A můžem hodiny polemizovat o tom, co bychom při tom dělali.

Myslím, že kdyby se zastavilo naprosto všechno a čas se najednou po chvíli znovu spustil, nic se nestane. Změnu způsobuje pohyb a pokud není ten, nic by nemělo dopad na nic. Jen pokud bys zastavil třeba pohyb planety, pak by to mělo tisíc dalších dopadů – na střídání dne a noci ad. Pokud bys zastavil pohyb oceánů, bude to mít vliv na proudy a ochlazování/o­teplování kontinentů, na pohyb odpadu v oceánech nebo na tisíci dalších věcí, které nebudu vyjmenovávat.

Kepler

Mosoj: no právě. Jak řekl Werich: čas si vymysleli lidé, aby věděli od kdy do kdy a co za to.

quentos

Kepler: myslím, že tu narážku beztak nepochopí… :{(>

Kepler

Jakou narášku? 🙂