34Anonym12

Co s problematickým sousedem?

Soused nám před dveře hází odpadky od sušenek, a posmrkané kapesníky je to fakt nechutné. Začalo to včera, uklidila jsem to, a dnes když jsem přišla tak jich tam naházeli víc. Přijde mi, že to dělaj naschvál. Co dělat? Nějaké rady?

Odpovědi
Filip84

Nejprve to musíš dokázat, protože soud, ani jiného orgána, nezajímá, co se stalo, ale co jde dokázat. Takže kameru před dveře, ale tak, aby nezabírala veřejné prostranství.

Až to prokážeš, z povahy věci je to schválnost, tedy přestupek proti občanskému soužití.

Můžeš na souseda pohnat tzv. sousedskou žalobu, kde se budeš domáhat toho, aby svého konání pro futuro zanechal, a případně Ti nahradil škodu, nebo nemajetkovou újmu.

Buďto je soused nemocný, nebo proti Tobě „něco“ má. Co, to může být různé, taky podle vkusu každého soudruha. Nemá sensus to s ním jakkoli řešit, situaci by to akorát vygradovalo.

Pokud by, in extremo, nic nepomohlo, přestěhovat se. Ono, narovinu, když Ti bude chtít někdo průměrně, až nadprůměrně, inteligentní dělat ze života peklo, bude. Zamysli se v souvislostech: ty mu prokážeš vchodové dveře, že tam dáš kameru. No, tak ti poleje kyselinou stromeček na zahradě. Dáš tam kameru, a on není debil – „nevstoupíš dvakrát do stejné řeky“ – tak ti přeřeže šňůry s prádlem. A bude to pořád dokola. Pokud se něco takového stane, vyhraješ tím, že utečeš do pryč.

VaclavZeman

Sam to taky delam a nikdo si nestezuje. Od ceho tam je uklizecka?

Ametyst

Když budete přesně vědět, že je to od něj, vraťte mu to, patří to jemu. Ztratil to u vás přede dveřmi. Svinstvu se nemá ustupovat.

Kryšpín

Mini kamera očko a poté může být a také nemusí být důkaz.

cappuccino

Sebrat a nacpat mu to do schranky! Anebo sebrat do igelitky a povesit mu to na dvere!

Filip84

Ametyst: pokud to bude magor, tak jí tam příště něco vyleje (třeba vyjetý motorový olej, nebo použitý olej z fritesy – nejlépe), aby mu to nemohla vrátit. Takhle ne, takhle nevyhraješ! 🙂

Ametyst

Filip: Jaký ‘vyhrát”? Měl by přestat dělat naschvály, je to snad tolik?To je tak, když lidi nekomunikujou. To snad potřebujeme strasbourgský soudní dvůr k řešení sousedských sporů? Nebo se budeme všichni stěhovat z republiky, až nás jistí privilegovaní magoři přečíslí? Jiste ze je to řešení. Vlády budou šťastné, že tu mají samé nevzdělatelné magory.

Filip84

Ametyst: zabíháš do něčeho, co s tím nemá Lauter nic společného.

Sousedské spory jsou staré, jako sousedství samo. A takové případy, jako je třeba „studna“ z mjr. Zemana (ale reálný případ, ne filmové zpracování) jednoznačně ukazují, kam to vede.

S někým se nedomluvíš, a – sorry – pokud ti někdo sype odpadky před vchod, tak je buďto magor, nebo nemocný. Ani s jedním se nedomluvíš. Pomůže jenom síla, ale legitimní síla, protože pokud odplácíš stejným, dostáváš se na jeho úroveň a spor tím graduje. Pokud ho natočíš, nebo máš svědky (komplikované), je zavčasu odhalen, usvědčen, je určitá pravděpodobnost, že toho zanechá. Je to ověřeno praxí.