Gabcik

Čo robiť keď mi na TV počas toho ako premietam obrazovku z PC vyskakuje „Pripojte:(nazov PC) IP… port 7236“?

Premietané cez Miracast
TV: THOMSON 40FA5405
PC: WIN10
Telefon: android pie (lebo som skúšal aj to a stále mi to vyskakovalo)
Premieta bez problémov, iba to vyskakujuce okno mi vadí.
Vyskakuje v pravidelných intervaloch aj keď nič nerobím.

Odpovědi
Edison

Mě to přijde, jestli nemáš třeba dlouhý kabel. Mohl by tam vznikat velký ubytek některého signálu a TV je na hranici, kdy vlastně neví, jestli tam je něco připojeného. Možná vadný kabel.

aliendrone

Hledat u Miracastu důvody potíží je taková výzva, že jsem se zalekl i já. ;) :D :D
Miracast je pověstný svojí mizernou kompatibilitou, chybovostí a děsivou odezvou. On i Chromecast od Googlu mi přijde nic moc (nedávno jsem měl možnost instalovat), ale u Miracastu si netroufnu ani důvod hlášky odhadnout.

Nicméně – nehlásí se ti zařízení DVOJMO? Jedno jako „miracast“ a druhé jako „mirroring“ nebo tak něco? Jen střílím od boku, fakticky nwm. Resetoval bych zařízení, nechal ho televizí najít a pak bych zkoušel vyhledat zařízení z Androidu, tam ti MUSÍ odpovídat jak IP, tak port co hlásí televize. Nebude to podle mne tou TV, ale mobilem/PC v nastavení.

aliendrone

BTW – víš, že TV nesmí být přikšírována KABELEM k internetu v případě užití Miracastu?