bolak

Co říkáte na ten glukometr?

http://relax.li­dovky.cz/gluko­metr-ceskych-studentu-by-mohl-byt-u-pacientu-pristi-rok-ptr-/zdravi.aspx?c=A170815­_130740_ln-zdravi_ape

Nejspíš se na mě všichni sesypete, ale já třeba nechápu jak mohla taková kravina vyhrát. Hlavně kvůli tomu riziku. Dneska musíme mít všechno digi, na všechno musíme mít aplikaci, a až to jednou bude používat miliony lidí, tak jim to někdo hackne, šoupne jim tam třeba virus, kterej způsobí to že jim úmyslně bude přístroj ukazovat jinou hodnotu, těm co maj nízkou hladinu ukáže vysokou, a těm co maj vysokou naopak, lidi si píchnou přesnej opak toho co maj dostat, nebo sežerou něco co nemaj aby si cukr zvedli, a najednou se budou divit že je miliony mrtvejch. Zlatý starý dobrý cukroměry z pravěku, tenkrát sme mobily neměli a pořád sme tady.. a dinosauři měli tablety, robotický vysavače a všechno, a podívejte kde jsou teď.

Mně to zas tak pokrokový nepřijde. V dnešní době, kdy se různě do těla letos montuje, voperovávají se kardiostimulátory, dělají se angioplastiky v cévách, tak nechápu proč se nevymyslej nějaký měřič přímo do těla. Dřív to možná nepřipadalo v úvahu kvůli nabíjení, ale dneska už jsou běžně bezdrátový nabíječky, takže by se to určitě nějak zrealizovat dalo. Prostě přístroj uvnitř těla, kterej by ten cukr měřil průběžně, a když by byly hodnoty mim stanovenou mez, tak by člověku pípla zpráva na hodinkách.

Nejlepší odpověď
Kepler

Páč nejsem odborník na tyhle věci, nemůžu soudit. Nemocnice si vybírají především věci spolehlivé a odzkoušené. Ale díky za nové dobré nápady!

Další odpovědi
carlosbomber

Jedniná výhoda asi bude že to je velikostně stejne jako kreditka. ale stále je potřeba mít ješte jehlu nekde jinde. a tak paky záleží jak to bude přesně měřit. už jsem se osobně setkal s xxx typu glukometru a každý měl jiné hodnoty než byly z vysledku krve z laborky. a typuji že software použijí stejny co už je a jen ho lehe upraví takže si myslím že to zas budou vyhozené peníze. protože neodpadá nošení jehly a proužku. a že to je na mobil tak jdou hold s modou protože dneska musí být všechno " chýtré ".

cochee

Samozřejmě hrají na „mobilní notečku.“ Asi bychom se dnes všichni pos*ali, kdyby nějaká moderní záležitost nespolupracovala se smartphonem… že? Velikost přístroje i jeho cena je pro diabetika podružná. Když to musíš mít, pak je jedno, jestli se ti to vejde do peněženky („kreditka“) anebo dostaneš přístroj, který musí mít vlastní pouzdro velikosti další peněženky; kapsu ani tašku ti to neutrhne. Cena taky: pokud to diabetik potřebuje, napíše mu to jeho odborný lékař – diabetolog na pojišťovnu. Pokud si to už ale někdo dobrovolně koupí za své, je nutno vzít v úvahu nikoliv cenu samotného glukometru, která se zaplatí jednorázově a spadla klec, ale cenu těch zkušebních proužků, které jsou jednorázové (tzn. po testu se vyhodí do koše) a jejich cena se pohybuje mezi 50 a 100 Kč za jeden (!) a zde tomu nebude jinak. Opět, diabetik, který podle úvahy lékaře potřebuje ty testovací proužky, dostává je v dostatečném (většinou) množství ročně na pojišťovnu.

anonym

Hackeři nejsou vrazi. Jsou to relativně velmi iteligentní lidé kteří prostě jen chtějí prachy 🙂 Takže hackují jen když jim to něco vynese. Nemělo by smysl hackovat glukometry, leda byste ty lidi chtěli vydírat, ale na to aby vám poslali bitcoiny by nemuseli mít dostatek času, takže od hackerů jim spíš nic nehrozí, vaše obavy jsou krapet paranoidní.

Bratr je cukrovkář, sám s tím tedy zkušenost nemám, jen zprostředkovanou a vím že si automatizované přístroje pouze pochvaluje a ke starým manuálním perům a glukometrům by se už rozhodně vracet nechtěl. Místo toho má teď v kapse mašinku která mu hodnoty pravidelně měří a dávkuje inzulín přesně podle potřeby automaticky.

Tahle fobie z čekohokoliv sofistikovanějšího než kladivo je absurdní, tímhle přístupem bychom se opravdu nikam nepohli.