Rokio

Co říkáte na letošní vinobraní? Jaké byly vaše zážitky, které jste nasbírali během slavení svátku vína?

Naše rodina si to velmi užila. Při sledování historického průvodu jsem získal (zvedl jsem je ze země) dvě mince, které šlechta házela, sestra byla ve městě, kde zhlédla koncert a mamka nás večer doprovázela. Já jsem si vyzkoušel jednu atrakci, a to boxovací pytel. Moje největší rána měla hodnotu 470 bodů.

Každý člen rodiny má na Vinobraní 550 Kč kromě otce. Já jsem dal 300 Kč sobě, mamce a sestře a zaplatil jsem pro mamku a sestru vstupenky do města. Táta dal mamce, sestře a mě 250 Kč na osobu.

Jak jste si vy užili Vinobraní? Podělte se o své zážitky během slavení tohoto svátku.

zdroj obrázku: pixabay.com – PhotoMIX-Company

Nejlepší odpověď
Drap

Nijak. Mám to dost z ruky a ve Znojmě jsem ještě nikdy nebyl na vinobraní.

Další odpovědi
annas

Nikdy jsem na vinobraní nebyla. To patří do jiné oblasti, kde se réva pěstuje. U nás na Hané rovněž, ale jen sporadicky.

Existuje i švestkobraní,do­česná, (chmel) dokopná (sklizeň brambor), dýňobraní, dožínky a další slavnosti.. Znám jen dožínky, zvláště ty, které se konaly v minulosti.

ivzez

Mám pocit, že nepopisuješ vinobraní, ale jen nějakou
slavnost, která si od vinobraní vypůjčila název.

Na tradičním vinobraní (bez atrakcí!!) jsem byla před lety v jedné
obci na Hodonínsku. Užila jsem si čerstvý mošt a velice příjemnou
„rodinnou“ (byla jsem u přátel) atmosféru.

Neutratila jsem ani korunu. Za příjemné zážitky ani
za setkání s přáteli se neplatí. (Stejně by se člověk
nedoplatil, protože jsou k nezaplacení.)

zjentek

Tyto a podobné SVÁTKY POŽITKÁŘŮ bych zrušil zákonem a pro všechny by v tomto období byly zavedeny nějaké povinné weekendové sklizňe čehokoli! ;(