dust8

Co říkáte na interiér z obrázku studovny zámečku Abbotsford ve skotské oblasti Scottish Borders?

Zde: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hlavn%C3%AD_stra­na#/media/File:Ab­botsford_House_Stu­dy_Room.jpg

Nejlepší odpověď
hapiky

Je pěkná, ale takových je hafó.

Další odpovědi
annas

Fotografie mě zaujala, proto jsem se chtěla dovědět víc.

Abbotsford je jeden z nejznámějších domů na světě. Zásluhu na jeho výstavbě má sir Walter Scott. Scott byl „posedlým“ sběratelem knih, artefaktů, zbraní a dalších předmětů,. z nichž mnohé lze ještě vidět v kníihovně či studovně zámečku.

Architektura a interiérový design lzámečku z něj učinily kultovní budovu skotského baronského stylu z 19. století a zůstávají klíčovým místem v historii evropského romantismu.

Je opravdu na co se dívat.

https://www.scot­tsabbotsford.com/his­tory

Kepler

No, je ta knihovna moc pěkná a okázalá. Takových jsem viděl víc i v některých institucích v Praze, ne však tak starobylých. Zajímavé je, že takový obsah vědomostí a informací se dnes vejde na jednu (nebo víc) prťavých flešek.

KarolínaNovo

Příspěvek smazán administrátorem.