Randomčlověk

Co říct u motivačního pohovoru?

Hlásím se na konzervatoř a součástí přijímací zkoušky je motivační pohovor a já vůbec nevím, co bych měla říct.

Nemáte někdo s takovými pohovory, nebo obecně s konzervatořemi zkušenosti?
I kdyby ne, budu ráda za každou radu.
Díky

Odpovědi
elkon

Zařídit se podle toho, co budou od tebe chtít. Odpovídat na dotazy a zřejmě budou chtít popsat přesné důvody proč na školu chceš a ukázat zda máš pro ten který obor určité vlohy.

Kelt

Pokud chceš jít na konzervatoř, tak musíš mít nějaký vztah k umění,hudbě a pod. Co se ti líbí, proč to děláš ,jaké máš vzory, cíle a pod. A musíš to říkat přesvědčivě.

led

niečo ťa motivuje, aby si sa tam prihlásila
1 – rodičia, priatelia, film, obraz a mnoho ďalších
2 – prečo sa hlásiš práve na odbor „x“ (nepíšeš konkrétne: tanec? hudba? spev? herectvo?)
3 – čo ťa tlačí, že by si mala študovať práve na „konzerve“ a rozvíjať tak svoje záujmy o daný odbor umenia
4 – slávu a finančné bohatstvo získava len málo vyvolených, ale aj oni bez toho trpezlivého predierania sa „začiatočníckym krovím“ a bez neustáleho štúdia a zvyšovania si svojej kvalifikácie ostali stáť len v predsieni za bránou Umenia (…a slávy).

Skús si premyslieť všetky uvedené 4 body, ak nedokážeš na ne odpovedať vlastnými slovami, ani sa nehlás na toto štúdium.

PS. Zaujal ma tvoj tunajší nick. Prečo angločesky? Si „človek náhody“, alebo snáď nejakou „náhodou človek“?

led

prepáčte chybu v mojej odpovedi, bod 4.
Správne má byť … bez neustáleho štúdia a zvyšovania si svojej kvalifikácie by ostali stáť len v predsieni za bránou …