mezara

Co psát do školního časopisu?

Stala jsem se šéfredaktorkou a očekává se ode mě, že vymyslím i nějaké nové články. A já právě nemůžu na nic nového přijít. Nyní v časopise máme pravidelné rubriky: co se na naší škole za poslední měsíc stalo, rozhovor, letem světem, zvíře měsíce, tip na výlet, zábava, křížovky a když někdo něco pošle navíc. Proto bych vás chtěla poprosit jestli nemáte nějaké nápady, moc by mi pomohli. Děkuju.

Nejlepší odpověď
Hamon

Co třeba historie? Jednou něco o historii budovy, jindy dohledat nějakého zajímavého absolventa (třeba k výročí konce druhé světové války dohledat pamětníky a jak to viděli oni, když seděli ve stejných lavicích), potom pro změnu obejít bývalé učitele nebo zaměstnance (třeba školníky). Název „lidské“ části: Co dnes dělá… a vždy doplnit jméno a funkci.

Nepovídají se o škole nebo místě, kde stojí, nějaké historky?

Další odpovědi
Lamalam

Jako šéfredakrorka by jsi měla v první řadě dobře ovládat rodný jazyk. Zkontroluj si svůj dotaz, nějaká chybka se tam najde.

melanie

tady je stránka, kde je mnoho hradů, zámků atd. Můžete vybrat nějaký tip od tamtud http://www.cas­tles.cz

ivzez

Proč ses chtěla stát šéfredaktorkou,
když nemáš žádnou nápady?

Jaká byla kritéria pro výběr šéfredaktorky?

Musíte být zajímavá škola
(šéfredaktorka bez vize a bez nápadů
s pravopisnými chybami) …