Kepler

Co považujete za největší překážku v osídlení Marsu?

https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/koncep­ce-n%C3%A1kladn%C3%AD-auto-vozidlo-4447467/

Nejlepší odpověď
autacek

Vzdálenost a čas.

Další odpovědi
zjentek

Dle jistého hnutí existuje ve vzdálenosti 200.000km okolo země ještě jedna ochranná „blána“, za kterou lidský organismus nedokáže dlouho přežít. Proto také se přiklánějí k teorii, že přistání na Měsíci režíroval Stanley Kubrick někde na Zemi. V hlavních rolích astronauté. Mohlo jít o oblast 51, ale také o jiné prašné a kamenité místo, kdo ví… Hare Krišna.

Ametyst

Viděla jsem, jak mladý Marťan, na Marsu narozený, přicestoval na Zem, a jak ho pomalu a postupně ničila a zabíjela gravitace, až těsně před smrtí opět odletěl na Mars, aby se zachránil. Nevíme nic o tom, jak by naše těla, přivyklá gravitaci, snášela stav beztíže.

Kelt

Nejhorší je to, že chce na tom někdo vydělat velké peníze. A přitom smysl je odejít ze Země dříve, než tady zdegenerujeme, vyčerpáme všechny zdroje, pozabíjíme se, a vyrobíme tolik aut, že nebudeme schopni s nimi ani jezdit. A přitom, by měl být pro ty zájemce fond, který by to všechno financoval. Proč by měli jet bohatí, kteří nemají dané fyzické a duševní schopnosti? Nějaký nagelovaný frajírek s tučným kontem by s platební kartou na Marsu proti nějaké rozzuřené příšeře neuspěl, ale hloupý Honza, který je zvyklý se rvát, by si poradil.

usaty_upir

Není prioriou současných politických představitelů řešit otázku osídlení Marsu. Věřím, že v budoucnu budou lidé ve velkém žít na Marsu, pokud nás něco (nebo my sami) nevyhubí, ale nestane se tak za života současných lidí. Je třeba pracovat na technologiích a nápadech, které nám umožní na Marsu přežít.

Reezo

Vždycky budou největši překážka finance. Od financí se potom bude odrážet vše ostatní. Kdyby nebyli finance překážkou, tak by jsme klidně mohli poslat lidi na mars, aby ho připravili ke kolonizaci. Případně by mohli odstartovat globální oteplování na Marsu, aby roztáli polární čepičky.

aliendrone

ametyst>>> Na povrchu Marsu je tíhové zrychlení cca 3,7g (na Zemi 9,8g), tudíž se o „stavu beztíže“ nedá ani zdaleka mluvit. ;)
A ohledně dlouhodobého pobytu člověka v beztížném stavu MÁME dobré informace (Rusové). Tedy přinejmenším na dobu potřebnou k letu na Mars. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rekordy_kos­monaut%C5%AF