annas

Co považujete za nejtypičtější český suvenýr z daných možností podle průzkumu agentury Czech Tourismus?

Mezi dalšími tipy na originální české suvenýry se objevily pivní suvenýry a např. figurky ze šustí nebo krojované panenky. Ty se již do ankety nevešly..

Je to sice asi 2 roky stará anketa, ale může inspirovat třeba ty, kteří chtějí vybrat vhodný dárek pro přátele.

Pro zajímavost
Moravská slivovice porazila v anketě nejznámnější naše symboly, kterými jsou křišťálové sklo, český granát, Becherovka, pivo, hračky a bižuterie.

Ankety jsem se zúčastnila a volila křišťálové sklo.

Že by platilo, že dobrá slivovice je lék nad léky?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
johana 56

Křišťálové sklo

Záleží na tom,pro koho je který suvenýr cennější.

1.Křišťálové sklo,vhodné a cenné pro všechny členy domácnosti.
2.Českým granátem potěším každou ženu.
3.Becerovka je vhodným dárkem pro obě pohlaví.
4.Dřevěné hračky jsou opravdu vzácností.Je škoda,že dnes pro děěti moc
neznamenají.
5.Bižuterií se nemusím trefit do vkusu,každý si raději vybere sám.
6.Lahvinka dobré moravské slivovice je malou pozorností pro každou návštěvu.

Další odpovědi
ten který je

Křišťálové sklo

Ještě bych přidal ty dřevěné hračky,které se líbí zejména Japoncům.

gecco

Křišťálové sklo

Křišťálové sklo je asi nejobvyklejší dražší suvenýr, český granát pak považuju za nejreprezenta­tivnější, Becherovku za nejobvyklejší lev­ný…

Slivovajc je moravským ´fenoménem´…
😉

ReHu

Křišťálové sklo

2. Místo český granát
3. Místo becherovka

jáára

Becherovka

ivzez

Křišťálové sklo

dědapetr

Slivovice

Moravská slivovice v láhvy z křišťálu ozdobený českými granáty na dřevěném podstavci ozdobeném bižuterii že skleničkami na Becherovky.

NelieM

Slivovice

e1232851@trb

Křišťálové sklo

lexx

Dřevěné hračky

večerníčky o krtečkovi, líbí se i mimozemšťanům komandéra Aštara co nás bezmezně miluje, asi ten vůl ví houno co jsme za pakáž

talka

Křišťálové sklo

anonym

Křišťálové sklo

anonym

Český granát

Kliknul jsem na granát,protože ti,co sem v nejbližší době přijdou ,by ho potřebovali dát do kapsy ,nebo do tašky a pěkně uzavřít cestou až se budou vracet.
Pěkně načasovanej,aby si ho užili až budou někde jinde než u nás.
Jinak si ymslím,že nej suvenýr je český pivo prazdroj v kartonu,to si kupuje většina cizinců a taky lázeňské oplatky.To vše v jejich průzkumu chybí.

annas

Ad jugar, je přece jasné, že víc možností není možné v anketě uvést. O tom, že byly i další návrhy, svědčí v otázce výraz např. …

dědapetr

Jugar: Prazdroj není české pivo-SABMiller je majitelem.
Vlastník SABMillereditovat
Nejvýznamnějším vlastníkem akcií podniku je Altria Group (v minulosti působící pod názvem Philip Morris Companies Inc.).

Některé značkyeditovat
Bavaria Brewery
Castle Lager
Castle Lite
Castle Milk Stout
Carling Black Label
Hansa Pilsner
Henry Weinhard
Leinenkugel's
Miller Chill
Miller Genuine Draft
Miller High Life
Miller Lite
Pilsener of El Salvador
Pilsner Urquell
Šariš (pivovar)
Birra Peroni
Nastro Azzurro
Redds
Ursus
Tyskie, Żubr, Lech
Sparks
Steel Reserve

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/SABMiller