JájsemRaibek

Co odblokuje vypínač v autobuse?

Všiml jsem si u autobusu (např. Karosa), že mají na palubce vypínač – snad i zaplombovaný s nápisem přikazujícím použití po nehodě.
Co ten vypínač zapne – vypne? Není to však klasický vypinač na výstražné blinkry.
K čemu tam vlastně je?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

vypne motor, odpojovač baterie a rozbliká varovná světla

Další odpovědi
Lamalam

Není to havarijní odpojovač baterie?

Luxx

Tlačítko nouzové zastavení vypne motor a baterky a (myslím) rozsvítí výstražná světla

Zdroj: http://www.k-report.net/dis­kuse/archiv2008/248­4/20269-archiv-29.html

JájsemRaibek

Lamalamko, já nevím :D

Lamalam

Já taky ne. Ale je to možný.