Školníšprtka

Co nosíte ve školní tašce a penálu?

Dobrý den,
Tato otázka je spíše na odlehčenou,ale zajímá mě co nosíte ve školní tašce a školním penálu a zda něco „doporučujete“ nosit.
Děkuji

Odpovědi
nyjono

Teď už nic. Ale dřív knihy, sešity, sváču a v penále potřeby pro psaní.
Sem tam nějaký tahák.

ten který je

Dříve jsem nosil v penálu také ořezávátko a kružítko.

Drap

Nenosím školní tašku a penál nevlastním.

quentos

Teď už hezkých pár let nic, ale v penále jsem nosíval dvě pera (tehdy frčely „číny“), tužky různé tvrdosti, gumu, kružítko, ořezávátko a pastelky. V tašce učebnice, pravítko, deštník, bačkory, termosku a svačinu. Na ZŠ jsem bačkory nosíval zvlášť v látkovém pytli.

Midoc

Do penálu by mohlo patřit plnící pero, mikrotužka, mechanická tužka – versatilka.

Justin1

V penálu jsem míval propisky, tužky, gumu, úhloměr, krátké pravítko, kružítko, ořezávátko, pastelky a papírek se součtovými vzorci pro goniometrické funkce. Poznámky jsem si do sešitu psal dvěma barvami, jedna byla základní a druhá zvýrazňovací.

Už nejsem školák, a tak mi místo penálu stačí propiska v kapse.

Když se v srpnu objevují v obchodech akce na pravítka, kružítka, úhloměry a podobně, vždycky si říkám, že to jsou věci, se kterými vlastně téměř nikdo profesionálně nepracuje.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Justin1: profesionálně ne, ale je dobře, když se děti naučí rýsovat ručně a vše si vyzkouší. Na AUTOCAD přejdou snadno 😉