honza19hk

co myslíte že je nebezpečnější-přetržené ocelové lano nebo řetěz??

všeobecně je známo že řetěz není tak nebezpečný jako lano když rupne.Ovšem dneska jsem přerval řetěz co má nosnost 25tun a letěl taky slušně.Já bych řekl že je to nastejno.ikdyž se řetěz nerozplete tak jako lano. Co myslíte vy a proč ?
Doplňuji:
v práci čas nemám,to jsem dělal brzy ráno a odpoledne.V práci tak akorát mám volno na oběd a mezi tím než menší bagr rozsortuje suť od dřeva ,plastů atd… abych mohl pokračovat.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
vaiko

lano

Obojí tě může zabít když stojíš na špatném místě, těd si jen vybrat jestli chceš být přepůlen nebo zabit švihnutím hromady ocele. Takže tak nastejno.

venkovan

řetěz

Já aby od počátku to bylo 1:1.
Zabíjí i slabší řetězy, navíc ten rupne najednou. lano se někdy začne rozplétat, tak je chvilka na únik.
No ale pozoruji, že máš v práci dost času.
Mimochodem řetěz vánočních svíček pod proudem když praskne v ruce je taky zajímavá sranda.

Elk

řetěz

Deli

lano

Proto se nadměrné mnohatunové náklady poutají řetězy.