Rokio

Co myslíte, že by v budoucnu v Česku mohlo být zakázané, ale teď je to zcela legální?

Podle mě by mohly být tresty za netřídění odpadu, popřípadě za špatné třídění odpadu. Dnes je na svobodné vůli každého člověka, jestli bude, či nebude třídit odpad.

Odpovědi
Daidal

V tomhle smyslu ne.

  1. Bylo by to moc velké omezování a nařizování
  2. Nedalo by se to moc hlídat, kontrolovat

Ale možná se bude trestat (pokutovat) nějaké znečištění okolí, když bude zachyceno na kameru – odhazování odpadků jen tak na volno, vyplivování žvýkačky, odhazování petek a plastových věcí… Ale třeba v lese se to taky špatně kontroluje. Ve městě líp, ale tam to zase tolik „netrápí“ (tam se to pravidelně čistí, jsou tam koše atd) – alespoň né tolik jako v přírodě.
Spíš dojde k regulacím plastových výrobků a podobně (a to už se děje, třeba ruší plastová brčka, vidličky,… a preferují tvrdý papír nebo něco takového).
Ono je to na státu, jak si ten odpoad třídí. A hele i ten směsný a jiný odpad se třídí. Tam se přebírá, co je co a podle toho se to dál zpracovává/obnovuje nebo ničí.

Mě spíš štve třeba POVINNÁ výměna kotlů na tzv. ekologické (pod pokutou 50 tis).

Kelt

Kdo má peníze, může střílet zvířata, vyhazovat odpad a je vše v pořádku. Ale je rozdíl, když něco řekneme, že je to legální, nebo zda je to správné. Je mnoho zákonů, které někomu vyhovují, ale nemusí vyhovovat každému. Komunisté měli spoustu takových zákonů a i dnes jsou zákony, které si většině lidí nemusí líbit, ale poslanci ty zákony schválili. Podle mne si každý chce zabezpečit klid a bezpečí a proto si poslanci uzákonili plat, prezident má plat (odměnu) i po skončení své funkce. A až to bude s těmi odpady tak hrozné, tak se to nějak změní a budou trestáni i lidé za vyhazování a netřídění odpadu. Ale mělo by se například u nás posuzovat nedovolené vniknutí na pozemek a obrana za použití střelné zbraně.
My to nemáme, ale v USA ano.

xiperio

No to to třídění je základ. A nevyhazovat bordel do přírody. Za to bych dal pořádné flastry, aby si to všichni rozmysleli. Horší je to z odpadem v oceánech. I když to budou nějakým způsobem čistit, tak to není nic platné Rozvojové země to tam budou valit pořád. A bohužel i velká plavidla velkých bohatých společností. Tomu se nedá zabránit.

dubraro

Jíst maso. Jezdit autem.

ten který je

Zákaz svobodného přístupu k médiím a informacím,zákaz školní docházky pro nenaočkované děti,zákaz vstupu do obchodů s potravinami pro nenaočkované,zákaz opustit střežený tábor pro nenaočkované,zákaz vlastnit auta na spalovací motor,zákaz soukromého vlastnictví,zákaz vyznání křesťanské víry,zákaz propagace hetero rodin…

paul1

Lživé řeči politiků. Ale asi bude těžko je naučit hovořit jen pravdu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.