dudu

Co myslíte, mohou se nachladit ryby a kdy?

Nejlepší odpověď
Kepler

Teda, teď jsi mně dostal, taková otázka by mně nikdy nenapadla! Kašlající kapr…😊 Jediná odpověď, která mě napadla: snad v mrazírnách, ale to už je tvrdá jak veka a nic o tom neví.

Další odpovědi
Disraeli

Můžou při výkyvech teplot, na které nejsou zvyklé (každé preferují něco jiného, jsou různé druhy a pohybují se třeba v určitém rozsahu stupňů, který snesou a na které jsou stavěny, platí to i u ledové vody, kdy můžou prochladnout). Ryby jsou většinou chladnokrevné a „zima“ pro ně může znamenat něco jiného, než pro nás a různé savce. Mrazivé a ledové zimní vody přežívají aktivním pohybem a teplotními výkyvy ve vodě, hybernací a zahrabáváním se do hlíny (jinak to pro ně může být i smrtelné, takže minimálně nachladit se taky můžou… ovšem u nás to bude znamenat něo jiného než u nich. My máme kašel, rýmu atd., zánětlivá onecmonění dýchacích cest a orgánů s nimi spojených, způsobené konkrétními viry, popřípadě bakteriemi… jak probíhá prochladnutí u ryb, nevím, ale taky je mohou napadnout viry, i když nebudou mít u ryb stejné příznaky jako máme my při nachlazení nebo chřipce/horečce).

https://fishin­gbooker.com/blog/do-fish-get-cold-winter/
https://idfg.i­daho.gov/blog/20­16/12/cold-and-flu-seasonfor-fish

dudu

Ryby se mohou nachladit při čeření vody v období velkých mrazů. Voda se sice okysličí, ale také promíchá, takže ledová vrstva pak sahá až ke dnu.

_Bůh_

Ryby mají rybí tuk, na ty nachlazení nemůže.