Avatar uživatele
9 řemesel

Co myslíte, je to pokrytectví?

Dávat na kostel hromosvod (bleskosvod)? Přeci, když Pán nechce, tak tam neuhodí, či ne??
Doplňuji:
Doplňuji:ale přeci, co se má stát, tak ať se stane, proč se vzpírat…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? jendahun, Drap, anonym před 4421 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Není. Je to zkušenost, že s hromosvodem je to bezpečnější.
I oni se nechají poučit praxí. Narozdíl od našich politiků 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pokládám se za agnostičku,takže na otázku zahlížím jinak.Co je vlastně pokrytectví? A i kdyby-smrtelný hřích to není,ne? Já tak nějak pokládám veškeré kostely a vůbec sakrální stavby za pokrytectví…:D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fcoop

To je protimluv.Odkud se ví,že nechce?
Doplňuji:
To je to samé – odkud by se vědělo,že by se chtělo?

Upravil/a: fcoop

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Ať ten drát nazveme hromosvod nebo bleskosvod je to velice zajímavá otázka.

Veškeré kostely ční nad všechny objekty v okolí a nezaznamenal jsem, že by tento objekt více přitahoval blesky i když by se tak dalo předpokládat. Také jsem nezaznamenal v historii nějaké záznamy o úderu blesku do kostelů. Odpověď by mohla být následující, i když jsem si jí teď vycucal z prstu.

Veškeré věže jsou postaveny z kamenů a dalších izolačních materiálů. Strom je plný vody a tudíž se nechová jako izolant. Čím větší napětí, tak zkratový výboj překoná větší vzdálenost dvou pólů. V tomto případě je to mrak a země. Pomocí stromu (jako vodiče) se blesk snadno dostane do země a neutralizuje se. Také rodinný domeček je pro blesk malou vzdáleností od země a krásně projde až do země. U kostela je to něco jiného a pro blesk je vzdálenost mezi vrcholem kostela a zemí dostatečným izolantem a nepřitahuje tak blesky.
Doplňuji:
Pro Bohemicu, věc hromosvodu není otázkou vyznání či uctívání boha, ale věcí plně fyzikální.

Upravil/a: Mapel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Zajímavá otázka i úvaha. Nikdo nevíme jak to tam nahoře funguje, nebo třeba vůbec nefunguje? Proč ale pokoušet, byl bych pro hromosvod. Jako pokrytectví to ale nevidím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Nebudeš pokoušet Hospodina, Pána svého…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek