9 řemesel

Co myslíte, je to pokrytectví?

Dávat na kostel hromosvod (bleskosvod)? Přeci, když Pán nechce, tak tam neuhodí, či ne??
Doplňuji:
Doplňuji:ale přeci, co se má stát, tak ať se stane, proč se vzpírat…

Nejlepší odpověď
www

Není. Je to zkušenost, že s hromosvodem je to bezpečnější.
I oni se nechají poučit praxí. Narozdíl od našich politiků 😉

Další odpovědi
anonym

Pokládám se za agnostičku,takže na otázku zahlížím jinak.Co je vlastně pokrytectví? A i kdyby-smrtelný hřích to není,ne? Já tak nějak pokládám veškeré kostely a vůbec sakrální stavby za pokrytectví…:D

fcoop

To je protimluv.Odkud se ví,že nechce?
Doplňuji:
To je to samé – odkud by se vědělo,že by se chtělo?

Mapel

Ať ten drát nazveme hromosvod nebo bleskosvod je to velice zajímavá otázka.

Veškeré kostely ční nad všechny objekty v okolí a nezaznamenal jsem, že by tento objekt více přitahoval blesky i když by se tak dalo předpokládat. Také jsem nezaznamenal v historii nějaké záznamy o úderu blesku do kostelů. Odpověď by mohla být následující, i když jsem si jí teď vycucal z prstu.

Veškeré věže jsou postaveny z kamenů a dalších izolačních materiálů. Strom je plný vody a tudíž se nechová jako izolant. Čím větší napětí, tak zkratový výboj překoná větší vzdálenost dvou pólů. V tomto případě je to mrak a země. Pomocí stromu (jako vodiče) se blesk snadno dostane do země a neutralizuje se. Také rodinný domeček je pro blesk malou vzdáleností od země a krásně projde až do země. U kostela je to něco jiného a pro blesk je vzdálenost mezi vrcholem kostela a zemí dostatečným izolantem a nepřitahuje tak blesky.
Doplňuji:
Pro Bohemicu, věc hromosvodu není otázkou vyznání či uctívání boha, ale věcí plně fyzikální.

Drap

Zajímavá otázka i úvaha. Nikdo nevíme jak to tam nahoře funguje, nebo třeba vůbec nefunguje? Proč ale pokoušet, byl bych pro hromosvod. Jako pokrytectví to ale nevidím.

baghira

Nebudeš pokoušet Hospodina, Pána svého…