Justin17

Co muzou byt cervene palive fleky v podpazi?

Nejlepší odpověď
Pájo

Mohou to být obyčejné opruzeniny – obvykle se tvoří v místech, kde je dostatečně vlhko a kůže je nejčastěji jemně zraňována. Poraněný povrch kůže je pak atakován velkým množství bakterií, kvasinek, atd., které způsobují zčervenání a následně nepříjemné (až bolestivé) pocity pálení.

Nebo to mohou být projevy přecitlivělosti (alergie) např. na nový deodorant, antiperspirant, reakce – podráždění z reziduí pracího prášku v oblečení (hodně prášku, nedostatečné máchání, nevhodný-nekvalitní prášek)

Podráždění může způsobovat i batoh (s nevhodně tvarovanými, málo polstrovanými popruhy) či jiné vybavení…

Prevencí je

  • častější sprchování (není-li ta možnost, používání vlhčených ubrusků během dne),
  • volba vhodnějšího oblečení (volnější, prodyšnější, tzv. funkční prádlo, které odvádí vznikající pot pryč od pokožky)
  • změna (nebo nepoužívání dráždícího) deodorantu, vůně… prac. prášku atd., způsobu praní (program Allergy Care), lepší batoh ;)

Již podrážděnou pokožku je nutné udržovat suchou (= nezpocenou) a zamezit dalšímu dráždění. Mazat kalciovou mastí (Calcium pantothenicum), zinkovou mastí nebo podobnými přípravky – Rybilka, Pityol a další masti – Infadolan, Bepanthen, Sudokrem nebo i obyčejný zásypový pudr (pokud nejste někde mezi lidmi ;) )
Seženete volně v lékárně bez předpisu.

Existují i přípravky s obsahem antibiotik, jejichž použití zvažuje lékař (jsou na předpis).

Další odpovědi
badisko

reakce na urcity deodorant ? nebo pocatek zanetu potnoch zlaz ..to druhe vyloucite za par dni… pokud to bede zanet potnich zlaz… tak se v podpazi vitvori nirne bolestiva bulka ..je potreba zajit k lekari ten urci lecku budto ..masti nebo ji odstrani na chirurgii…a nebo to je jen podrazdene …par dni pouzivejle misto deodorantu kristal pokud tedy deodorant pouzivate… …:D
jinak navstivit lekare …!!
Doplňuji:
lecku ..lecbu..:D

marci1

V těchto teplých dnech to mohou být opruzeniny, stává se to dost často. Vhodné je, se častěji sprchovat, převlékat oblečení a postižené místo namazat zinkovou nebo kalciovou mastí.

kokos29

jestli se hodně potíš tak zajdi do lékárny a řekni o těch flecích a oni ti dají takoví prášek