Rokio

Co mi hrozí za loupežné přepadení? Mohl bych skončit i ve vězení na pár let?

Včera v pátek jsem si pořídil maketu pistole. Dnes dopoledne jsem šel navštívit obchod s potravinami, vytáhl jsem na prodavačku zbraň (tu maketu pistole) a chtěl jsem po ní, ať mi navalí tržbu. Dala mi asi 7.000 Kč a šel jsem s lupem pryč. Ta pak s nejvyšší pravděpodobností přivolala policii a ta mě zatkla. Já jsem jim ale řekl, že to byl jenom prank. Dnes je 1. apríla. Ta mi ale neuvěřila a sdědila mi, že budu stíhán na svobodě, protože to byl můj první prohřešek, takže vazba není nutná.

Myslíte si, že kvůli takové hlouposti mi hrozí odnětí svobody? Škoda nebyla vyšší než 10.000 Kč, tak by to snad měl být přestupek a měl bych zaplatit jenom pokutu.

Předem vám děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Mravenec

Někdy mi přijde, že už si opravdu děláš srandu. Po všech těch výkladech od nás, přečti si, co říká ustanovení o loupeži. Hovoří se tam o nějaké škodě, která je nutná k naplnění typových znaků tohoto trestného činu?

Víš, že loupež bude i to, když za někým přijdeš se slovy: „Dej mi tu (tvou) kšiltovku nebo ti rozbiju hubu.“ Ano, i toto je loupež.

Loupež je rovnou v příslušnosti kriminální policie. A ne, není polehčující ani maketa pistole, ani denní doba, ani množství získaných peněz.

Další odpovědi
cappuccino

Rokio si z nas, dneska na 1.aprila, vystrelil!
Ale u nej clovek nikdy nevi?!!

iceT

Ty peníze jsi měl hned vrátit a zakřičet Apríl. Tomu by se možná někdo zasmál.

Za LP se zbraní, i kdyby to byla jen maketa, což přepadený nikdy neví, je vyšší trest, jak vysoký ovšem netuším. Domnívám se, že výše škody nehraje roli, právě proto, že jsi měl v ruce atrapu zbraně.

Drap

Jednak lžeš a to co píšeš si vymýšlíš. Rady rady jsou k ničemu. O vině a trestu může rozhodnout pouze soud.