zjentek

Co mám teď zadat do pole „Product Key“?

Tak jsem si pracně nasosal wokna desítky, vzalo mně to celý den. A teprve AŽ PAK jsem přišel na toto>>> https://pc-help.cnews.cz/vi­ewtopic.php?t=54495­&f=46

Takže ty hovada okolo Gatese mně z mé legální kopie W sedmiček svou aktualizací udělali ty nelegální. Fajné, ne? Tak samozřejmě dle instrukcí v linku asi není propblém si kopii o5 zlegalizovat, jenže na to je potřeba RESTART STROJE! No a já tady mám na ploše nasosané brand new desítky a cituji: Systém Windows v tomto počítači není aktivovaný. To znamená, že bude nutné zadat product key pro W 10, nebo UKONČIT INSTALAČNÍ PROGRAM, aktivovat windows a SPUSTIT INSTALAČNÍ PROGRAM ZNOVU. Otázka zní:

Nezná někdo cestu, jak nyní (NYNÍ) dokončit tuto mou instalaci JAKÝMKOLI JINÝM možným ZPŮSOBEM?

Pokud někdo cestu zná, prosím do osobní pošty. Budu vám neskonale vděčný. A možná existuje i jiná legální cesta, o které třeba ani nevím.

Poznámka: do této nezáviděnihodné situace mě postavily zatracené widle!

Odpovědi
Kepler

Pokud je instalačka legální, měl bys k tomu dostat i product key. Pokud ne, máš smůlu.

Arne1

Z chodícího systému se dá PK vypreparovat, na netu jsou na to prográmky.

anonym

Tohle je fakt složitý.

Z toho, co píšete a z data příspěvku v tom vašem odkazu jsem si vydedukoval, že jste nikdy nenainstaloval jedinou aktualizaci pro Windows 7. Je to tak?
Protože, jak se píše v tom odkazu „Po poslední aktualizaci Windows 7…“ – a ten post je datovanej 20 čer 2010 – jinak mi to nedává smysl.
To se pak nedivte, že PC s verzí OS (a „schopnostma“) starší 10 let neumí automaticky fungovat s tim vašim novym USB wifi adaptérem…

Tohle byla první věc, která mě ve vašem příspěvku dost zmátla. Nicméně následuje další, a snad ještě horší.

Teď potřebuje restartovat počítač a nemůžete, protože máte něco stažený na ploše? Nechápu.
Nebo musíte ukončit instalační program a v tom je nějakej problém? To nemůžete instalaci přerušit a pak začít znova? Nechápu.
A chcete říct, že máte spuštěný Windows 7 a v nich jste spustil instalaci Windows 10? To se jako snažíte mít na jednom místě nainstalovaný jak 7 tak i 10? Pročerta proč? Zase nechápu.

Někde jsem vám určitě psal, ať si stáhnete Win 10 na flešku a PC přeinstalujete. Nevim, jestli jste to nepochopil, ale tim jsem vás chtěl navýst k tomu, abyste si stáhnul desítky na flešku, z tý nabootoval a systém PŘEINSTALOVAL, ne k němu ještě doinstaloval další. Jinými slovy, nejdřív smazat Win 7 a pak nainstalovat Win 10.

Jestli je to ještě jinak, tak to potěš p***l.

Teď vám už asi potřetí napíšu a doporučím – dejte to odborníkovi. Tohle je vysloveně tragédie.

aliendrone

Pořád mi není jasné, jestli jde o upgrade nebo o novou instalaci.
Dále > „No a já tady mám na ploše nasosané brand new desítky…“ – to jako ISO image nebo co? A proč je máš na ploše a ne na instalačním médiu (placka, flashka)? Jsi snad v půběhu upgrade ze sedmiček na desítky?

V čem je problém ukončit tu instalaci NEBO upgrade? Zadání product keye při instalaci myslím jde přeskočit (teď nwm jestli u desítek, ale u sedmiček to zcela jistě ŠLO s tím, že na aktivaci máš 3 dny.)

Hlada

V souvislosti s předchozími otázkami mám dojem, že si pleteš ID produktu (4 nestejně dlouhé skupiny čísel a písmen) s Product Key (5 skupin 5 čísel).
Při aktivaci musíš zadat Product Key. Z nainstalovaného systému ho dostaneš externím programem, např. ProductKeyFinder.

zjentek

Aliene přesně! Byl jsem v průběhu upgrade ze 7 na 10. Myslím, že to mají chytře udělaný. Prostě se stáhnou a nainstalují desítky a pokud se vše podaří a systém si poradí, tak se sedmy asi odmažou…doufám. No a pokud se cestou něco pokaká, tak se odmažou všechny změny a vrátí se původní stav- sedmy. Tu instalaci (tak tomu říkají- nikoli upgrade, nýbrž instalace) nelze nijak přeskočit, žádný tři dny nejsou. Zavřeš okno- je konec.

Co je ISO image? (;(;(;

aliendrone

Šmarjá, tak odtud fouká vítr!!
Ty provádíš ONLINE upgrade – zaručeně nejhorší možnost, jak se ze sedmiček dostat na desítky. To je mimo jiné také důvod, proč ti to trvalo CELÝ DEN. (instalační ISO má cca 3GB, jeho sosnutí prostě NETRVÁ celý den)

Říkal jsem si, že ani na prajzké nemůžou mít tak zoufalé připojení, aby stažení image trvalo celý den.

Takže ISO image je soubor, který obsahuje OBRAZ instalačního disku (DVD), ten pak SPRÁVNÝM způsobem buď vypálíš na novou placku (čímž vlastně získáš instalační DVD) NEBO pomocí určitých programů (jako Rufus apod.) nahodíš na flashku (a získáš intalační USB).

Důležité je, že z médií se dá bootovat (spustit počítač i bez OS – proto je nutné to vypalovat správným způsobem, popřípadě nahrát na flasku pomocí Rufusu aj.) a následně lze z nich instalovat systém. Médium pak uložíš (po nainstalování OS) protože někdy v případě průseru při pokusu o opravy můžeš o něj být widlema požádán („Vložte instalační médium do mechaniky blablabla“), potom jako když najdeš.

Stejně si myslím, že soubor „windows10.iso“ bys v poči někdě měl mít (i v rámci online instalace), ale kam to ten onlineinstalační bordel uložil nevím, zkus pohledat. (v downloads, na ploše?)

Dále k tomu získání ISO – pokud ten ISO soubor budeš mít odjinud, než z https://www.mi­crosoft.com/cs-cz/software-download/window­s10ISO , tak se zamysli ned důvěryhodností jeho poskytovatele.

Může jít např. o lokálního distributora (poskytujícího OEM verze/licence) a ty používají JINÉ keye (mají jiná ID produktu), v důsledku čehož se může stát, že systém ti validním keyem nepůjde aktivovat. (v nejhorším zavoláš na Mrkvosoft a provedeš aktivaci telefonicky) Může to být ale i vykuk, co ti vytvoří a poskytne „speciální image“ – už v základu s bezpečnostním narušením – stává se. (většinou je to ale OK, neboj moc, tihle lidé mají snadnější způsoby, kterak infiltrovat počítače, pokud by se jim zachtělo)

Takže jestli to dobře chápu, tak nyní jsi v situaci po upgradu na W10 a systém je aktivován? (viz Počítač>vlastnosti, úplně dole)

Tak to je sice hezké, ale v případě průseru (u desítek NORMÁLKA, u online upgradů dokonce téměř PRAVIDLO!!) NEMÁŠ instalační médium. :(

Tož si ho pořiď (vytvoř) a ulož, nikdy nevíš! Budeš sice mít problémy s aktivací (product keyem), jenže víš ty co? Sám vidíš, JAK DEBILNÍ jsou tyhle věci, když chceš ušetřit blbých několik stovek (maximálně 500, spíš méně)

Moje rada zní – KUP si elektronickou licenci (product key) za těch pár stovek a ZÁROVEŇ si nech prodejcem poslat link ke stažení ISO souboru se systémem (jak jsem psal, ten od MS z odkazu NEMUSÍ zakoupený klíč [i když JE VALIDNÍ!] akceptovat, bo jde třeba o lokální OEM verzi, Mrkvosoft to má dobře posichrované, aby z lidí vytřískal co nejvíc)!!

Stažený ISO pak vypal/ulož na SPOLEHLIVÉ médium (nejlépe samotný iso soubor nech na HDD jednak (však tě ty cca 3GB místa nezabijí) a druhak vytvoř z něj instalační flashku (pomocí třeba Rufusu) a OVĚŘ jestli funguje! (jestli z ní nabootuješ a spustíš instalační proceduru)!!! Na placky (vypalování DVD z image) se VYBODNI, dnešní média i mechaniky stojí za TAK VELKÉ EÓNO, že už po půl roce médium NEPŮJDE NAČÍST ani na BR-mechanice!! Věř mi, těch méně než 500 za to STOJÍ, však vidíš sám ten pakec! Tím budeš mít vyřešeno, budeš mít instalační médium pro případ průseru včetněš validního product keye a nebudeš se muset bát „co kdyby něco“. Tož asi tak. :)

zjentek

Astaroth neser furt, to dám! D;D;D;

zjentek

Keplere už nemám krabici s kódem. A pokud si nakouk do linku, určitě víš, že mrkvosoft mi změnil kód- ID produktu i ve stroji. Tak nejsem tady za podvodníka, jen se snažím nalézt cestu z mrkvosraček.

Kepler

Já jsem měl podobný problém, když jsem si chtěl reinstalovat win7. Instalační disk jsem měl, ale ztratil jsem ten Product key. Šlo o PC po repasi s novým legálním OS. Tak jsem napsal prodejci a on mi ho poslal.
Jinak jsem se už na widle vysral a přecházím na některý Linux. Tam skoro ani nemusíš mít antivir.