Radmin09

Co mám dělat, když mi PC po zapnutí Biosu píše: „Reboot and Select proper boot device or Insert Boot Media in…“?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co s tím po zapnutí PC se mi nenačte windows a po zapnuti biosu vyskočí tato hláška. Jsem si vědom, že jsem na něco klikl v biosu, najednou se sekl a potom jsem restartoval PC a pak to, co jsem rikal na zacatku. Poradíte mi?

Nejlepší odpověď
Arne1

Ta hláška znamená, že se nenašel disk se systémem. Pokud jsi na něco klikal v BIOSu, tak se dá těžko napsat jak to spravit když na to nevidíme. Jedině co by mohlo takhle naslepo pomoci, tak někde v BIOSu bývá možnost nastavit implicitní (defaulttní) hodnoty. Pokud to nepomůže, tak ti nezbyde než sehnat v okolí nějakého študáka který s PC trochu umí.

Další odpovědi
iceT

Kdysi se mi stalo něco podobného a taky jsem šla sem pro radu.
Nemáš k pc připojený externí hdd nebo jiné zařízení? Nebo disk v mechanice? Odpoj ho, vytáhni disk z mechaniky. Mělo by to fungovat.

více zde, první asi čtyři otázky
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Reboot%20an­d%20Select%20pro­per%20boot%20de­vice%20or%20In­sert%20Boot%20Me­dia%20in

Hlada

Udělej to, co ti tam píše. Vlez do BIOSu a na první místo v pořadí bootování zvol HDD, na kterém máš systém.
Není úplně jasné, co jsi udělal, protože normálně každá změna v BIOSu vyžaduje potvrzení. Jestli ani ty nevíš, co jsi udělal, zvol default.
Kdyby nepomohlo ani to, vynuluj CMOS odpojením baterky.