Hanka12

Co mám dělat, když mi padají vlasy?

Ahoj, je mi 12 a hrozně mi padají vlasy, hlavně po umytí. Mamce už jsem to řekla, ale té je to jedno. I jejich kvalita se hrozně zhoršila, lámou se a jsou skoro všude. Ve předu mám vlasy už úplně prořídlé a dělají se mi tam krvavé stroupky. Co mám dělat? :(

Nejlepší odpověď
Edison

Navštívit dermatologa, nebo jak se ten obor jmenuje. Bez znalosti příčit nikdo, ani ocborník neporadí efektivně.

Další odpovědi
elkon

Navštívit kožního lékaře, po vyšetření dostaneš nějaké vitamíny. Zřejmě ti některý chybí.

annas

Nadměrné vypadávání vlasů může upozorňovat na zdravotní problém

Nejčastější příčinou může být alergická reakce, stres, silný šok atd. Péče o vlasy tolik nerozhoduje, protože příčin a je často uvnitř. organismus.

Nedržíte nějakou dietu? .Nezhubla jste? Může to souviset i s hormonálními změnami – nástup menstruace.

Pokud nic z toho neplatí, měla by vaše maminka tento problém řešit a navštívit lékaře, který zjistí možnou příčinu. Raději dřív, aby nebylo pozdě.

Víc si můžete přečíst v odkazu.

https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/467638-nadmerne-vypadavani-vlasu-muze-upozornovat-na-zdravotni-problem.html--

da ny

Je třeba zjistit příčinu padání vlasů.
Může se jednat o kožní problém, svou roli hraje stres a hlavně výživa.
Hormonální změny, celkový zdravotní stav.
Pediatr by mohl poodhalit příčinu z odběru krve v laboratoři. (zánět, ionty, vitamíny prvky).
Často padají vlasy z nedostatku žibin, tedy vitamínů, minerálů a hlavně bílkovin (!). Těch by měl být alespoň 0,8 –1 g na 1 kg tvé hmotnosti.
Na vhodnou, plnohodnotnou stravu by v tvém věku měli dbát rodiče a děti by neměly jídlo šidit :).