Avatar uživatele
Hanka12

Co mám dělat, když mi padají vlasy?

Ahoj, je mi 12 a hrozně mi padají vlasy, hlavně po umytí. Mamce už jsem to řekla, ale té je to jedno. I jejich kvalita se hrozně zhoršila, lámou se a jsou skoro všude. Ve předu mám vlasy už úplně prořídlé a dělají se mi tam krvavé stroupky. Co mám dělat? :(

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1778 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Navštívit dermatologa, nebo jak se ten obor jmenuje. Bez znalosti příčit nikdo, ani ocborník neporadí efektivně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Navštívit kožního lékaře, po vyšetření dostaneš nějaké vitamíny. Zřejmě ti některý chybí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Nadměrné vypadávání vlasů může upozorňovat na zdravotní problém

Nejčastější příčinou může být alergická reakce, stres, silný šok atd. Péče o vlasy tolik nerozhoduje, protože příčin a je často uvnitř. organismus.

Nedržíte nějakou dietu? .Nezhubla jste? Může to souviset i s hormonálními změnami – nástup menstruace.

Pokud nic z toho neplatí, měla by vaše maminka tento problém řešit a navštívit lékaře, který zjistí možnou příčinu. Raději dřív, aby nebylo pozdě.

Víc si můžete přečíst v odkazu.

https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/467638-nadmerne-vypadavani-vlasu-muze-upozornovat-na-zdravotni-problem.html--

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Je třeba zjistit příčinu padání vlasů.
Může se jednat o kožní problém, svou roli hraje stres a hlavně výživa.
Hormonální změny, celkový zdravotní stav.
Pediatr by mohl poodhalit příčinu z odběru krve v laboratoři. (zánět, ionty, vitamíny prvky).
Často padají vlasy z nedostatku žibin, tedy vitamínů, minerálů a hlavně bílkovin (!). Těch by měl být alespoň 0,8 –1 g na 1 kg tvé hmotnosti.
Na vhodnou, plnohodnotnou stravu by v tvém věku měli dbát rodiče a děti by neměly jídlo šidit :).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek