Avatar uživatele
Martan31

Co mám dělat, když chci dát výpověd v práci ze dne na den, ale oni mi nutí 3 měsíční výpověd?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? takhlene před 4114 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
takhlene

Možnost výpovědi ze dne na den, existuje pouze při dohodě obou stran,jinak opravdu dle zákoníku práce.

Výpovědní doba

Výpovědní doba je stanovena jednotně v minimální délce 2 měsíce, lze tedy dohodnout výpovědní dobu delší. 2 měsíční výpovědní doba platí i v případě výpovědi z pracovního poměru ze strany zaměstnavatele z tzv. organizačních důvodů, kde činila dle dřívější právní úpravy délka výpovědní doby 3 měsíce. ( § 51 odst. 1 ).

V počítání výpovědní doby změny nejsou. Začíná běžet prvním dnem měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí posledním dnem druhé měsíce. Pokud tedy bude výpověď doručena například 1. ledna (stejně tak 30. ledna), začne výpovědní doba běžet 1. února a skončí 31.března.

http://pracovni.juristic.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Pokud se se zaměstnavatelem nedohodnete, tak nejdříve, kdy můžete skončit pracovní poměr je 30.4.2011.
- aby se tak stalo, musíte podat výpověď, a to nejpozději příští pondělí, tj. 28.2.2011
- potom vám poběží DVOUMĚSÍČNÍ výpovědní doba, protože nepředpokládám, že máte ve své pracovní smlouvě ujednání o 3měsíční výpovědní době

Druhá možnost je, zaměstnavatele požádat (poprosit), aby souhlasil s tím, že váš pracovní poměr skončí dříve než 30.4.2011, např. o měsíc dříve..., nebo ještě dříve.

Je však problematické chtít na zaměstnavateli, aby souhlasil s vaším odchodem "ze dne na den", když za vás momentálně nemá náhradu..., ale zkusit to můžete, za pokus nic nedáte :-)

No a úplně poslední možnost je zachovat se sobecky a neodpovědně a do práce prostě nepřijít s tím, že vám zaměstnavatel za očekávanou absenci sám dá ´okamžitou´ výpověď. Kromě toho, že vám to nedoporučuji, tak se v tomto případě vystavujete i riziku, že vám zaměstnavatel teoreticky může účtovat škodu, která by mu mohla vaším odchodem vzniknout. Zároveň vám může krátit nevyčerpaný nárok dovolené...

Závěr:
Jednoznačně preferuji DOHODU. POkud se nedohodnete, tak do konce února podejte výpověď a během března se opakovaně pokoušejte o dohodu o předčasném ukončené pracovního poměru. Pokud budete postupovat seriozně, tak vás zaměstnavatel k 31.3.2011 pustí...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sejtanka

jedině napráskat Áčka,ale s tím si nepomůžeš pro zaměstnání budoucí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roxy52

Nebo si přepočítejte výplatu a pokud Vám třeba 2 Kč.chybí,tak můžete okamžitě ukončit prac.poměr a ještě dostanete 3 měsíční odstupné.Teda pokud zaměstnavatel výplatu nedoplatí.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce