Rocker

Jak dát výpověď?

Přítelkyně chce dát v zaměstnání k 1.dubnu výpověď,aby se mohla přestěhovat ke mě.Bylo jí řečeno,že může dát až k 1.září,protože si už vybrala 7 dní dovolené.Je možné vrátit firmě peníze proplacené za dovolenou?

Nejlepší odpověď
Adlim

Dostali jste pracovní nabídku, kterou nelze odmítnout? Slibuje lákavý příjem i benefity, výborné pracovní podmínky, pravděpodobný další postup ve firmě a mnohé další, ale je tu jediný malý problém – nástup už příští pondělí. Výpovědní doba přitom podle zákoníku práce trvá dva měsíce.

Zdroj: http://www.de­nik.cz/ekonomi­ka/vypoved-ze-dne-na-den20110207.html

Další odpovědi
Miroslavst

(Panebože, co to tady AndrejRanger plácá za nesmysly).
Dle zákoníku práce lze podat výpověď a to buď tkz. dohodou, kdy se obě strany DOHODNOU na určitém termínu-třeba i zítra. To ale ve vašem případě nepřichází v úvahu.
Druhou možností je podání výpovědi bez uvedení důvodu. Lhůta je 2 měsíce a počíná běžet od prvního dne následujícího měsíce po podání výpovědi. Pokud to tedy stihnete, můžete podat výpověď nejpozději k 28.2.2011 a pracovní poměr skončí 30.4.2011 a to bez jakýchkoli výhrad ze strany zaměstnavatele.
Co se týče dovolené, ta nemá na výpověď vliv. Přečerpaná dovolená (ve vašem případě půl den) vám bude sražena z výplaty za měsíc duben.
Takže nebát se a klidně výpověď podejte.

Děda Louda

Doporučuji písemně.

AndreiRanger

Výpovědní lhůta pokud nedojde k dohodě je 3 měsíce od podání žádost o ukončení PP. Počítá se buď od podepsaní výpovědi oběma stranami, či odesláním výpovědi na adresu sídla firmy. Argument o vybrané dovolené je irelevantní, náhrada za dovolenou by ji měla být stržena z poslední výplaty.

Další možností je neplacené volno..

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.