Rokio

Co má udělat řidič, pokud přejede kočku, a jak má reagovat, pokud přejede psa? Co myslíte, že je horší?

Myslím si, že kočka je společensky významnější než pes, takže přejet kočku je podle mě horší.

Co má ale ten motorista udělat, když se to stane?

Odpovědi
UPhelp

Většina ti řekne, že psa (a to jen proto, že pes je větší, což u plno nových plemen ani neplatí). Neměl by přejíždět ani jednoho.
Společnost jsou lidé a zde nějaké významnost nehraje roli, vztahuje se pouze na lidi.
Za mě jsou ale mnohem lepší kočky, i když psy mám taky rád (nebo jak které).

Společnost
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Spole%C4%8Dnost

Malvína

Bylo by dobré, kdyby si lidé uvědomili, kdo na tuto planetu právem patří. Flóra a fauna. Je namístě zvířeti poskytnout pomoc. Pokud je zvíře okamžitě mrtvé, tak jej odnést buď mimo silnici, nebo zavolat policii, aby poskytla další info, popřípadě tělo sama policie zpacifikovala (ano, dělají to). V případě zranění zvířete odvézt k veterináři.
Otázka mě lehce zarazila ve více směrech. Můj přístup k situaci jsem považovala za normální a běžný. Srovnání psa a kočky nekomentuji vůbec. Všechna zvířata mají stejné právo na život. Jen my, lidé, jsme se sem “vetřeli”.

honza19hk

Nic,jedu dál.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Schluker

Modlit se, aby nebylo poskozene vozidlo. Pokud nebyla srazka jeho chyba (pes byl treba na volno), modlit se, ze dohleda majitele, ktery pripadne zhradi skodu. Jinak obecne, kdyz dojde k poskozeni majetku treti osoby (coz kocka i pes jsou), mela by byt privolana policie.
Horsi je prejet obecne psa. Byvaji vetsi a hrozi vetsi riziko skod na aute.

UPhelp

Nj, svaté auto, jen na tom záleží v tom světě… hlavně musí být nedotkuntelné. :D Běta škrábanečku na autě, to by si ta zvířata nebo i lidi pěkně odskákali.

Schluker

Kocky jsou vetsinou dostatecne inteligentni, aby se nenechaly prejet ;) u psu je to horsi, nicmene pes nema na silnici co pohledavat, pokud ho nema pod kontrolou panicek..

UPhelp

…podle mě je to naopak. Teda netvrdím, že kočky nejsou inteligentnější než psi, ale kočka kolikrát skutečně skočí přímo pod kolo… Ona je zmatená z toho hlukku, který se na valí a neví, kam uhnout, kolikrát než se rozhodne, jestli doprava, doleva nebo rovně, tak je po ní. Často jde buď dopředu nebo dozadu (pod kola).
V úsecích mezi vesnici nebo i přímo na vesnicích, kde nezodpovědní řidiči jezdí stovkou i víc, jsou spousty přejetých koček ročně i deestíky. A to nemusí jít o zatáčky, ale rovnou cestu… kočky prostě nevědí kam utéct a jsou zmatené z toho hluku atd.