Georgo2010

Co lze uvařit pro rodinu, pokud je napjatý rozpočet na měsíc za jídlo (tj. cca 20 Kč/den/osobu)?

Nejlepší odpověď
Deli

Špagety s kečupem, flíčky, rizoto, topinky s česnekem, palačinky, momentálně na podzim lze levně udělat žemlovku, štrůdl…

Další odpovědi
mojitek

No to je hodně napjatej rozpočet!
Ale za levno se dá pořídit třeba těstoviny s omáčkou,chleba smáslem a salámem,klendlíky s vajíčkem,brambory s vajíčkem,bram­borák..atd.

hanny 2

Našla jsem levné vaření – 4 porce do 100Kč – pro inspiraci – http://www.ok-recepty.cz/se­arch.php?rsve­likost=sab&rstex­t=100/4&rskde=tit

kropitko

No já koukám, jak jste všichni překvapení,,,já tedy nemám o nic větší rozpočet na jídlo,,,no hold všichni pláčou, ale koukám, že je mezi lidmi pořád dost peněz,,:-)

Každopádně u nás doma nejvíc vařím, vuřtguláš, těstoviny s uzeninou, brambory zapečené s uzeninou, bramboráky, chleba namočený ve vejci a smažený, knedlíky s vejci, brambory s mlékem, chleba s máslem, sojové maso(obalované, v omáčce, čínu) atd,,,
Doplňuji:
Ještě jedna rada, vařte toho větší množství, ať to klidně máte i druhý den, to se také vyplatí.

mosoj

Nikomu to nepřeji, ale je to dobrý motor k redukční dietě.

Pájo

Chce to sbírat navíc i lesní (a jiné) plody – houby (smaženice, houbový kuba), borůvky, maliny, otrhat jablka ve veřejných sadech a pod.
Chodit na ryby.

Stále platí rada mého dědy, že to chce mít alespoň malý kousek pozemku, kde v případě nouze největší (on pamatoval druhou a počítal s další válkou!)… zasadíš do řádků brambory, zelí, nějaký ten hrách, k tomu zasadíš pár ovocných stromů a svou rodinu uživíš, a seženeš-li si tam kozu na špagát, zase bude dobře.

rosinka

Třeba taky plný hrnec luštěnin a k tomu chleba. Bože, ale to nesmí trvat dlouho,žít s takovým rozpočtem, tak hodně štěstí,ať se to brzy změní!

Valky

Jak píší, špagetky, žemlovka, štrůdl, my hodně dělali i bramboráčky, ty vyjdou na málo a hodně nasytí.. česneková polévka – polévky obecně, z bujónu.. těstovinky obecně s nějakou omáčkou – karí, rajská atd.. ;o)

Mad

To je děs, běs.Uvař koprovku s vejcem a knedlíkem, husté polévky – bramboračku,ci­bulačku, luštěninovou, kulajdu,kmínovou zahuštěnou.Chleba se sádlem, těstoviny s houbami.Bohužel, když je spíž vymetená, tak nakoupit a pak je z čeho brát a to už se dá i kouzlit.
Hodně štěstí,ať se to brzy zlepší.