ivzez

Co kdybychom přestali odpovídat na trollovské otázky?

Asi nejsem první, koho to napadlo. Přijde mi, že těch otázek v poslední době hrozně přibývá. Kdybychom je ignorovali, možná, že by to trolly přestalo bavit. I kdyby jen pár z nich – nestálo by to za pokus?

Nebo se to zdá jen mně?

[Nejsem si jista kategorií. Pokud jsem zvolila špatně, omlouvám se.]

Doplňuji:

Upřesňuji:
„Trollovskými otázkami“ jsem mínila jenom otázky.

„Šlápnout vedle“ se občas povede každému,
proto hned nemusím autora považovat za trolla.

Myslím si, že mazání otázek není jedinou
a určitě ne hlavní příčinou. Myslím, že
mazání otázek je příčinou jen u pár lidí.

Odstranění příčin by mohlo pomoci,
ale napřed bychom je museli znát.

Petro, kde vidíš nějaké zlepšení?
Já bohužel vidím přibývání trollovských otázek
(jinak bych otázku nepoložila).
A dnes jsem hlásila asi 5 vulgárních odpovědí.

Nahlašování otázek podle mne ceta není.
Přidělá práci tomu, kdo se tím bude zabývat.
Otázka možná zmizí, ale problém to nevyřeší.

Líbí se mi odpověď Klumprta,
také si myslím, že pomůže ignorace …
Líbí se mi i Mirdasova odpověď.

Otázku ještě nechám otevřenou, třeba ještě někoho něco napadne.
Zatím všem děkuji za odpovědi, zítra budu reagovat v diskuzi.

Nejlepší odpověď
Mirdas

Jednoduše neodpovídám na žádnou otázku zda mne neosloví. Nemusí to být vyloženě „trollovská“, jen nemám co říci a nebo již někdo odpověděl podle mého názoru.
Smutnější je dle mne, zda zde někteří opravdu odpovídají snad na vše co se zde objeví a jsou to odpovědí zcela „mimoňské“, jen aby se předvedli.

Další odpovědi
zzzzz

Trollů je to vážně moc:-(( Spíš než ignorace, by to vyřešilo odstranit příčinu. Oni to nedělají bezdůvodně, Já se několika Trollů na důvod ptala a vždy byl ten důvod „mazal“ ☹

Je tu hodně zneužíváno mazání, často zmizí naprosto neškodná otázka, nechápu proč, a to nechápou ani trollové, nikdy se nikdo nedozví kdo a proč jim to smazal „důvod ostatní“ není vysvětlení. A tím to trollení začalo, zmizela jim otázka normální, a ty mnohdy debilní otázky tu běžně zůstanou, tak začali pokládat otázky debilní.
Čemu se divíme??? Může za to mazal. ☹

petra15

Jak uz píse zzzzz… – a k tomu podotknuto, ze kazdý troll má právo na …nebo jak to vyjádrit — proste né vsechny otázky a odpovedi od trollu jsou automaticky trollovací, a mne je to taky líto, kdyz to je pak automaticky mazáno.

A ted dobrá zpráva — trollové uz toho taky mají dost a jsou v klidu 🙂

Taky jsem se do nich poustela, ale nikdy né zle, a to oni cení (ahojky trollové):-)
…a dá se s nimi mluvit…

A situace na Odpovedích se uz dost a hodne zlepsila…napr. ta moje(testovací) otázka ( Muzu jeste?) by pred pul rokem vydrzela jen 5 minut. A já myslím, ze takovéto poeticko-filozofické otázky(s velkým prostorem pro fantazii) nikomu neskodí a neublizují, tak proc je mazat . A tak poté, co jsme se zbavili jedovatých saní(xD), nevypadá nase budoucnost spatne.:-)

led

„Co kdybychom přestali odpovídat na trollovské otázky?“
Otázka hodná Hamletovu Být, či nebýt…
„Skládánku myšlenek v jejich vyřčená již slova
temnotu nenávisti přeživší“
Mám napřed kouknut,
kdo psal,
pak až,
co psal?
Co udělat to
obráceně?
Pokud zvolila jsem špatně, omlouvám se vopřed, ař hřích nenesu s sebou…
Kdo troll je a kdo není, jak rozhodnu se, neb nevyznám se v téhle fantastice,
či brát to podle knihy?
A co tahle otázka, je Trolla hodná? Kdo poradí mi zde?
Odpovím na otázku, co zaujme mne a jinou ležet nechám…
Nech máslo na hlavě,
já svůj rozum užívát budu nadále.

klumprt

Na trolla platí jedině ignorace. Ovšem pokud je troll dobrý, vždycky se najde někdo, kdo se nachytá a reaguje.

vertigo

Stejně jako jiná fóra, je i toto obrazem/odrazem české společnosti.
Jakékoli mentorování a pokusy o převychování mají za následek jen a pouze ztrátu iluzí.
Doplňuji:
Luxusní analýza pana Jiřího Hlavenky: http://x.co/4vzkk

marci1

Tvrdím to stále, ale bohužel jsou stále tací, kteří jim odpovídají. Pokud jim odpoví někdo, kdo je nový, to ještě beru, ale že jim odpovídají ti, kteří tu jsou delší dobu a ví, o koho se jedná ? ☹ Jenže nemůžeme nikoho manipulovat a žádat o to, aby neodpovídal. Je to opravdu jen na zvážení každého, kdo „trollovi“ odpovídá. 🙂

mosoj

Neřešte tu prkotiny . Co je troll nevím, ani znát nepotřebuji. Stačí když vím kdo je trotl.

dudu

Pokud se nemýlím, pak tyto stránky byly zakladatelem předurčeny pro dospělé ke vzdělávání, výměně zkušeností a zábavě.
Troll je v internetovém slangu účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá provokativní, hanlivé nebo irelevantní příspěvky a proto je dialog o autorech připitomělých otázek bezpředmětný.
Krutou pravdou je však fakt, že úroveň otázek a obsah odpovědí má často podobu bezduchého tlachání a proto valná část zkušených a disciplinovaných přispívatelů buď znechucena odešla nebo otráveně mlčí. Z toho důvodu a též kvůli špatné práci admina uvolněný prostor poté zaplnila nezbedná cházka, jejíž kořeny se snad někdy nacházejí až poblíž kriminálního prostředí.

Nazdar Bazar

Pan Solnař mystifikátor není.

anonym

Nevidím důvod, proč je normálně nehlásit – když tu ta možnost očividně je. Dle mého stačí, aby se na tom 4 lidi shodli a otázka by měla být smazána… (možná ten systém bere v potaz i reputaci – tím lépe)

tencosepta

No, trollovacích otázek je tu jak slušných rómů v ČR, takže to zas tak velkej problém není. Třeba neska tu „trollovací“ otázka nebyla co si pamatuju a trend astrálního cestování taky vymizel. Prostě a jednoduše na ty votázky neodpovídejte, jen ať si děcka hrají.

jpau

Již jsem to jednou popsal viz. zdroj (tam je popsáno, co si o této problematice myslím). I když je celkově otázka asi v dobrém duchu tak mi přijde že jde tvrdě proti své myšlence. Tzn. asi tak 🙂.

Jinak skutečně dobrého trolla jsem tady zatím nepotkal. Poměrně zábavné by mohlo být, kdyby si někdo dal tu práci a rozhádal mezi sebou pár stálých uživatelů co tu jsou dnem i nocí (existují poměrně ověřené způsoby jak toho dosáhnout – např. nařčení z neoprávněného udělování bodů apod., nechci se nikoho dotknout ale přijde mi že se zpět dostávají do věku, který snižuje jejich mentální úroveň protože není možné, aby to normálního člověka nějak tankovalo).

Btw…
Zabývat se dva měsíce gulagem a jeho deriváty je fakt výkon 😁.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-uz-toho-d-s-l-admini-nezablokuji

ivzez

Ještě jednou všem dekuji za odpovědi
a otázku uzavírám.

ivzez

Asi má něco do sebe chodit sem až pozdě večer nebo v noci,
kdy už je většina „problematických“ otázek i odpovědí smazána.

Párkrát jsem přišla dřív a nestačila jsem se divit…

petra15

Podle mne jsou trollové v klidu, berme jejich starosti „vázne“, a oni budou brát nás vázne. Dejme jim nejlepsí sance…a budeme se moci na ne spolehnout. Já jsem asi hodne prilévala oleje do ohne, a tak mám na tom taky svoji vinu. Koncím s vysmíváním(oni to tak nazývali)…a rekla bych, ze se to zlepsuje, jen se momentálne podílí jen málo rozumných a vzdelaných lidí…zalekli se a zalezli…tak snad zase príjdou, kdyz se to tu ted bude zlepsovat…a ten trend byl uz dnes poznat:-)

ivzez

Petro, máš pravdu. Já jsem se sem párkrát dostala dřív,
než se to tu trochu promazalo, tak se mi to zdálo horší,
než je to teď.
Ale v sobotu jsem vážně narazila na vysloveně vulgární odpovědi (odpovědi jedním až dvěma slovy), které jsem nahlašovala (všechny byly od jednoho autora). Nejmenuji záměrně.