Lorgins

Co jsou to svády?

„Svády a nepříjemnosti máte za sebou.“

Nejlepší odpověď
annas

Svády = množné číslo od podst. jm. sváda (zřídka. svád.) = hádka, váda; spor, různice, rozbroj.

Váda = synonymum = . utkání v řeči, hádka, spor, neshoda. Řidč. vytýkání chyb, dělání výčitek, plísnění.

Výraz sváda je již staroslověnský, převzala staročeština – odvozený od slovesa s-vadit – hubovati, plísniti, ale s nadávkami , zlovolně. Vadit vzniklo od s-vadit vadit se s někým. Dále pak váda, sváda ve významu navzájem si vynadati.
Příbuzné je germánské vadjan = zástava, záruka, spor o ni.

V. Machek Etymologický slovník

Další odpovědi
magorvkleci

myslím, že to má být „sváry“, tj. spory
řekl bych, že je to převzetí nářeční hláskové substituce do psaného textu