Avatar uživatele
Agneta

Co jsou to sexistické poznámky?

Konkrétně, jaké to jsou, jako příklad

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, zzzzz, anonym, zjentek, Dudu855456, gagaga, marci1, pája139, lota před 3535 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

O sexismu víc v odkazu
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Se­xismus

Význam slova sexistický. Zhruba to znamená, to, že je znevýhodněno jedno pohlaví před druhým. . Třeba to, že ženy v práci mají menší ohodnocení než muži, nebo třeba že hezké ženy jsou hloupé. , Může to způsobit nenávist vůči ženam nebo vůči mužům.

Jedna sexistická poznámka prezidenta Obamy – ženy by neměly být posuzvoané podle vzhledu, ale podle toho, co dovedou.

„Prezident Obama sa verejne ospravedlnil za to, že Kamalu Harris, generálnu prokurátorku Kalifornie, označil za ,,najlepšie vyzerajúcu spomedzi generálnych prokurátorov Ameriky"".
http://cyrilse­bo.blog.sme.sk/c/325429­/Obamova-sexisticka-poznamka.html

Sexistický počítač uráží muže i ženy:
"Mám ráda svého muže jako oxid uhelnatý… bez zápachu“
„Mám rád svoji ženu jako benzín… natural (přírodní)“
atd.
http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/software/310049-prvni-sexisticky-pocitac-urazi-zeny-i-muze.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

I když konstatování o velikosti pozadí byť pravdivé,může být vnímáno jako sexistická poznámka-jednou ženou může být považováno za lichotku,druhou pak za urážku.
Jak sexistickou poznámku chápu já:Nevhodně zvolená slova i místo.Pamatuju si doby,kdy chlapi pískávali a obdivně pokřikovali na procházející hezké ženy,ale nikdy se z toho nedělalo nedělalo obtěžování,po­nižování,ani to nebylo myšleno jako diskriminace kvůli pohlaví.Chlapi tak prostě obdivovali ženy a bylo to bráno jako neandrtálský kompliment,lichot­ka.

Konkrétní poznámka:Chlap ti s pohledem do výstřihu řekne:„Slečno,to se nám letos ale urodilo.“

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Ta má ale tlustou… zadek 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Konkrétně : http://isport­.blesk.cz/cla­nek/tenis/51734/a­mericanky-pobourily-sexisticke-poznamky.html
Je to ponižování druhého pohlaví, urážky apod. ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jjj123456789

To se teda ptáš brzo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

to je, že řekneš příteli, že si budeš dělat co chceš, zatímco on si může dělat, co chceš ty ..platí pouze v případě, že přítel není ona

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
LittleLena

To bych taky ráda věděla 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

Alesh >>> to je ale jen pravdivé konstatování

před 3535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

já spíš znám na chlapy : ten klobouk mu pěkně stojí, apod.

před 3535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

hmm dobrý ..to já znám sexistický lichotky (nevěř, že neexistují), třeba: „seš tak nádherná, ani mně nevadí ten hnůj, co do tebe nakydali“ ..apod.

před 3535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

zjentek >>> chápu, ale to se mi nelíbí, musíš se zlepšit, neboť to už není kompliment nebo lichotka
+++
podívej se jak vypadá perfektní kompliment : iceT: slečno, to se nám letos ale urodilo :DDD

před 3535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

slečna, ktorá si „oblečie“ výstrih, nepredpokladá, že sa do neho niekto pozrie?
alebo ho používa výhradne ako ventiláciu?

hm, hm, to by malo byť žalovateľné, a nie poznámky okolo toho, pretože v tomto prípade je sexistická poznámka „dôsledok“ sexuálneho harašenia, ak nie rovno sexuálne motivovaného útoku (alebo zastrašovania, prípad od prípadu).

:-Q

před 3531 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

arygnoc >>> slečna si může obléknout co chce:)
a v zemích, kde je prostituce zakázaná(Skan­dinávie)
obviní taky jen muže, né? :DDD

před 3529 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

to je pravda, že si môže obliesť, čo chce, ale otázka stojí (skutočne iba otázka):

čo chcela slečna obnaženým hrudníkom povedať?

keby išiel chlap s poloodhalenou „klobáskou“ tak je trestný čin.

proste prsia patria medzi pohlavné znaky a tak by mali byť zahalené (samozrejmeto nemyslím vážne, na čo by som potom čumel) – ak tak nie je , nemožno očakávať, že to nikto nebude komentovať (chváliť/haniť) či pokladať za vyzývyé/odpozujúce (ako v prípade poloodhalenej klobásky).

odhaľovanie sa je rozhodne výzvou (pozrite!), žena oblečená do výstrihu s tým musí počítať.

a nie sa sťažovať, že je obťažovaná.

i keď cháem, že niektoré poznámky nemusia byť príjemné.


ale to je také dvojsečné – je odhalená, je vystavená pohľadom, poznámkam, je zahalená, zasa si onej pomyslia, že je úzkoprsá, nebodaj frigidná alebo mužom nepriateľsky naklonená či nebodaj telesne postihnutá.


takže, dámy – bokom nejaké plkanie o obťažovaní, proste odhalená žena, alebo vyzývavo oblečená žena MUSÍ počítať s nejakým tým kecom – veď sama provokuje.

alebo noste čádor a nejakým sexistickým kecom sa vyhnete.

:-Q

před 3528 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

perfektní možná,ale některá slepice by se i tak mohla urazit a pána žalovat.

před 3535 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

:D

před 3535 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek