co znamená dizident

co znamená když se řekne dizident

Nejlepší odpověď
annas

Disident je člověk, který díky svým postojům jde proti názorovému proudu společnosti. Pojmenování se užívalo v bývalém komunistickém režimu. V 70. a 80. letech byli disidenty zpravidla míněni odpůrci komunistických režimů. Disidenti riskovali ztrátu zaměstnání, někdy i rodiny, sociální a finanční zabezpečení, byli vyslýcháni, vězněni, sledováni STB, přišli o řidičský průkaz, cestovní pas a měli další nepříjemnosti.

Doplňuji:
Podle http://nazory­.ihned.cz/c3-30276840-060000_d-30276840-060000_d-30276840-kdo-je-disident

Další odpovědi
fortin

Disident je neschopný člověk který naoko souhlasí se státním zřízením ale inklinuje k neposlušnosti.
Pokud je disident kopáč, stane se spisovatelem. Pokud neumí psát, začne protestovat proti státnímu zřízení.