Losman

Co jsou makarony? (vzhled, tvar)

Nejlepší odpověď
hanjimka

Dlouhé špagety s dírou.Duté.

Další odpovědi
Děda Louda

Provrtané nudle.

barnajka

Název „makarony“ zahrnuje širší paletu tvarů – může to být právě ta špageta „s dírou“, ale taky kratší dutý váleček, většinou se šikmým řezem. Viděla jsem v obchodě dokonce makarony, co velikostí i tvarem vypadaly prakticky jako naše kolínka.

Osobně se nejčastěji setkávám s tímto tvarem:

http://www.sre­cepty.cz/ingre­dience/makaro­ny

elektrikář

Viděl jsem v Itáliji babku jak si je vyráběla sama před domem. Nudlové těsto vyvalovala na špejli do trubiček.Klobouk dolů musela to bejt hrozná práce. Byly domácí, užívala si při to sluníčko, a žertovala s kolemjdoucími.