_136

Co si mám představit, když mi někdo někde řekne: ,,Jablko nespadlo daleko od stromu”?

Odpovědi
annas

Podívejte se do archivu.

„Platí ještě, že "jablko nepadá daleko od stromu?“ Ale co když spadne shnilé a rozplácne se přímo pod stromem?"

V archivu najdete vysvětlení, jak se dá využít i toto úsloví t v kontextu.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jablko%20ne­pad%C3%A1%20da­leko%20od%20ss­tromu%20

Všiml jste si někdy, že napadaná jablka zůstávají zpravidla pod stromem?

Přeneseně, že děti jsou často kopiemi rodičů, nejen podobou, ale přebírají i zvyky, povolání atd.
Třeba syn jde ve šlépějích svého otce – stane se lékařem stejně jako apod..

Napadla mně herecká rodina Trojanova, n Hrušínských atd. nebo houslista Svěcený a jeho dcera.

Podobné příklady určitě najdete sám.
Strom je ten první, kdo ssi vybral své povolání, jablky jsou pokračovatelé, objeví se nový strom atd. d

Jak jsem uvedla v otázce, pomyslené jablko se může odkutálet dál, nebo je dokonce shnilé. Přece děti ovlivňuje výchova a společnost.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plati-jeste-ze-jablko-nepada-daleko-od-stromu-ale-co-kdyz-spadne-shnile-a-rozplacne-se-primo-pod-stromem

nyjono

Že máš podobné vlastnosti jako některý z rodičů.
Ty jako to jablko a strom jako rodiče.