Co je znamená kreativita a asertivní komunikace?

Požadavky v jednom zaměstnání a nevím co to znamená

Odpovědi
faktor82

Asertivita je schopnost (dovednost) prosazovat vlastní názor, stanovisko nebo zájem. Považuje se za důležitou komunikační dovednost. Vyučuje ji mnoho odborníků na vývoj osobnosti a psychoterapeutů a je také obsahem mnoha populárních příruček k vlastnímu zdokonalení. Často se překládá jako sebeprosazení.

Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím) je zvláštní soubor schopností, které umožňují tvůrčí činnost, jejímž výsledkem je něco nového, originálního, popř. tvůrčí řešení problémů.

Takhle to uvádí Wikipedie ;)

Zdroj: www.wikipedia.cz

Zlatomuska

asertivita znamená prosadit vlastní názor způsobem jasným, ale neagresivním. Jen tak, ze vase odmítnutí se clověka nedotkne, neurazí ho to,ale ze to pochopí. To je podstata. Napr. vás přítel poprosí, jestli byste jeho nemocnou babicku zavezli do nemocnice. Vám se to vsak z jakéhokoli důvodu nehodí. Reknete je mi líto, ted se mi to nehodí, ale slo by to ve tri hodiny. Nebo …ale mohu se zeptat mého bratra atp. JInými slovy aby se vlk nazral a koza zůstala celá:o)