redy

Co je vanilínový cukr?

Sem hledala ale nenašla.
K čemu nebo na co se používá?
děkuju

Nejlepší odpověď
Anuket

Koukni se sem.
Jedná se o totéž, co vanilkový cukr s tím rozdílem, že cukr „vanilínový“ moc s vanilkou společného nemá…
Doplňuji:
No jasně, a odkaz zapomenu přidat. Napravuji a omlouvám se.
http://www.stre­am.cz/adost/10001802-vanilkove-a-vanilinove-cukry

Další odpovědi
Lamalam

Používá se stejně, jako vanilkový cukr, ale voní podstatně hůř.

marci1

Vanilinový cukr – výrobek s tímto označením obsahuje syntetické aroma, a to buď vanilin či ethylvanilin. Podle unijní legislativy se nemusí uvádět název použitého aromatu. Někteří výrobci ho však nad rámec svých povinností uvádějí.
Používá se jako cukr vanilkový. Cukr vanilkový ale obsahuje pravou vanilku.

Zdroj: http://www.dtes­t.cz/clanek-3557/jak-vybrat-vanilkovy-nebo-vanilinovy-cukr

elektrikář

Etyvanylínový cukr je navoněný esenci vyrobenou z dehtu. redy provětrej mozkové závity, a vzpomeň na máminé buchty vánoční cukroví pudink. Žmolenku na ovocné koláče a podobně.