Lucule13

co je tučnější čokoláda nebo chipsy?

jen tak se ptám

Nejlepší odpověď
hanny 2

Podle toho jaká čokoláda a jaké chipsy.Hořká je zdravější varianta a tortila chipsy jsou méně tučné než ty ostatní.

Další odpovědi
anonym

jednoduchý pokus, jak to zjistíte, vezmete papír, rozdrtíte v něm kousek čokolády, poté brambůrku a dle toho, jak bude nasáklí, tak poznáte, co bylo víc tučné. neni to ovšem moc přesné.

Jinak dá se celkem tvrdit, že čokoláda je mnohem zdravější než brambůrky. (ale nesmí být mléčná)

mojitek

čokoláda není vůbec kalorická.Kalorický je ten cukr +atd co se případně do té čokolády přidává.Jinak chipsy/brambůrky jsou hodně kalorické.

Amson : s tím tukem je to pravda.Nicméně tuk je pro tělo prospěšný..pokud se nejedná o smažené jídlo nebo ještě hůř smažené jídlo na přesmaženém tuku-viz brambůrky..

Amson

Oboje je kalorická bomba. Oboje má v sobě olej, brambůrky se v něm smaží tak nasáknou část. Čokoláda je z větší části právě kakaové máslo.Brambůrky Bohemky 100g/±35gtuku , ty hospodské mají ještě více.Čokoláda 75% 100g/±40gtuku,85% 100/55. Tak si vyber, ale čokolády ti stačí tak 1 štráfek asi 10–20g brambůrky sníš celé a chceš ještě 🙂. Jiná otázka je, že čokoláda má s sobě další prospěšné látky. A čokoláda je jen to co je nad 70%kakaa, mléčná s čokoládou má společný leda název.

A kalorie mají ±stejně cca 2200/100g, brambory jsou plné škrobu = sacharidy a to jsou cukry.