zjentek

Co je tohle za ptáka?

Slyším teď za okny takové hu hu … hu hu hu …hu, jenom tak krátce, dutě. Bude 22 hod. a jde to ze střechy vikýře, kde sedím a píši. Co to sakra (vo ta hell) může být za sovu?

Nejlepší odpověď
orwell

Jak můžeš vědět, že je to pták? Co když je to opice? Ty taky dělají hu hu hu.

Další odpovědi
aliendrone

Třeba někdo přebral HU-HU koktejl! ;) :D :D
Pro jistotu čekni, jestli se ti před barákem neválí hapiky. Jasně že vím, že tě nějaký sajrajt pod oknem nerozhodí, ale uvaž – co kdyby v tomto stavu ze zoufalství (že mu jeho kecy normální lidé nežerou) defekoval? Pokud spíš při otevřeném okně, NEMUSELO by být ranní probuzení moc příjemné. ;) :D :D

marci1

Hlas kulíška zní jako ú, ú, sýc, to jsou monotónně znějící slabiky stejné hlasitosti pu, pu, pu. Výr velký je slyšet jako intenzivní hu a puštík zase několikaslabičné klesající hu, hu, hu, hu," přiblížil soví hlasy ornitolog Jaromír Čejka. 🙂
Zdroj: https://zdarsky­.denik.cz/zpra­vy_region/hla­sove-projevy-sov-jsou-nyni-nejintenzivnejsi-20140313.html

Ametyst

Marci: Pan Čejka by o tom měl vědět úplně nejvíc. 🙂

marci1

No právě, přesné jméno! 🙂 Něco jako biolog V. Větvička, nebo ředitel ZOO Praha M. Bobek. 🙂