STEPANSTRAKA

Co je tohle za pokrm?

Asi tento popis bude působit lehce hloupě. Ale pokusím se formulovat co možná nejlépe.
Jedná se o asijské jídlo, které jsem nedávno viděl pod příspěvkem „klasická jídla která byla vynalezena překvapivě nedávno“. Jednalo se o jakési asijské kuřecí kousky, které vypadali jako klasická asijská fastfood prasarna, lesklé kousky kuřecích kostek, nejspíše posypane nějakým sezamem.
Název zněl nějak takto: Chicken a dále jméno znějící jak nějaký asijský panovník. Ten název obsahoval nejspíše hodnost a pak asijsky znějící jméno (východní asie?).
Prý se má jednat o relativním známý pokrm (Asi i v USA, jelikož ostatní pokrmy v příspěvku byly typu pizza havaj apod)

Odpovědi
paul1

Není problém, když se něco nepodaří, vymyslet exotické jméno.

magorvkleci

Nejdřív bych hádal Chicken Radja nebo Chicken Shahi Korma. Přičemž „korma“ není jméno, ale „pokrm“ nebo „krmě“. Ale bude to Generál Tso's Chicken, kuře podle generála Cuo.

Zdroj: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Ku%C5%99e_ge­ner%C3%A1la_Cuo