zjentek

Co je to za nemoc, kdy člověku znenadání začne býti běžně zima při teplotách, které jej dosud zahřívaly?

Tipoval bych na játru… že už pomalu vzdává funkčnost. Co myslíte? Nebo že by to bylo ročním obdobím? Ale… no 19C a kosa jak cyp… to nebejvalo…

Nejlepší odpověď
aliendrone

No, máš po žížalkách! Jde o STRŠLIVĚ STRAŠLIVOU, NELÉČITELNOU CHOROBU! Fakticky beze srandy. Jmenuje se STÁŘÍ a je to parádní pakárna, to mi věř. Prognóza: BUDE HŮŘ! ;)

Další odpovědi
Edison

Stačí nízký tlak… slabé prokrvení vlásečnic. Ale klidně i nějaký nervový problém, od receptorů až po mozeg.

kolibrikkk

V psychosomatice chápeme tělo a duši jako jeden celek, který je neoddělitelný. V případě potíží se pacient obrátí na lékaře, který pomocí testů zjišťuje, z čeho potíže pramení. V některých případech jsou potíže pacienta neidentifikovatelné a lékaři se nepodaří stanovit diagnózu. Pacient pak navštěvuje různé specialisty, kteří většinou dojdou k závěru, že je po medicínské stránce v pořádku, a to přesto, že jeho potíže stále přetrvávají. Odborníci zastávají názor, že 70 % potíží je psychického původu. Žijeme-li život plný spěchu a stresu, duše volá prostřednictvím fyzických potíží o pomoc. Potíže spojené s naší psychikou jsou psychosomatické potíže a v jejich pozadí vždy stojí stres, strach, emoce, vztek, bolest, úmrtí někoho blízkého, problémy ve vztahu, úzkost, obavy z budoucnosti nebo nezpracované problémy.

Kepler

Don´t panic. Játra za to nemůžou, tam hrozí jenom fraktura, když se ohneš. Roční doba a kovídek jsou taky out.

Zimnice je nepříjemný pocit zimy, který není adekvátní k teplotě okolí a který nepřechází ani po přikrytí dekou či peřinou. Trvá obvykle jen určitou dobu, kdy se organismus vyrovnává s prudším vzestupem teploty. Zimnice je tedy spojena s horečkou, někdy i s třesavkou, kdy se zimou až chvějeme po celém těle.
Zimnice provází různá horečnatá infekční onemocnění (chřipku, zápal plic, angínu, zánět příklopky hrtanové, srdeční zánět, …), pro některá je však přímo charakteristická – např. pro malárii. Buď rád, nemusíš kupovat klimu,
https://prizna­ky.vitalion.cz/zim­nice/

Pepa25

Nemůže být problém jednoduše v tom, že na jedné straně je sice zcela objektivní hodnota teploty, ale na druhé ryze subjektivní pocit chladu, který může být ovlivněn celou řadou různých faktorů? Mě už bylo také kolikrát větší zima při 22 stupních než při 19 …

marci1

Zimomřivost, možné příčiny: nízký tlak, problémy s ledvinami, nízká váha, anémie, štítná žláza a nebo také člověk pociťuje nižší teplotu, než ve skutečnosti je. 🙂

mosoj

Jednoduché, špatné prokrvení pokožky, většinou chorobami na stáří, nebo psychika. Mluvím o člověku, který je jinak zdráv.

Edison

Keplere, houby fraktura. To by fak problé nebyl. Ale taková propíchnutá plíce… to je teprv průšvih. A to riziko je mnohem větší…

Kepler

Propíchnutá plíce (např. zlomeným žebrem) se dá přežít, ale zlomená játra jsou daleko horší, než zlomené srdce. Nebo kolík.

Edison

Propíchnutá plíce žebrem se přežít dá, ale je to větší problém, než zlomený játro. Ale taky mnohem menší problém, než plíce propíchnutá právě tím játrem… 😁

zjentek

Tvl sice sranda ale co z teho, jak kosa jak byk… brrr…

Edison

A to se ptáš ty??? Kepler by to jistě řešil nějakým tím palivem… Zevnitř… pochopitelně.

Kepler

No dyk jo, ethanol je kouzelná věc. Rozšíří ti cévy i cévky, prohřeješ celý organismus. Eště ti bude hic.

aliendrone

zjentek>>> Vidíš jakej ten Kepler opravdu je? Líh ti poradí, ale každý ví, že když je ti zima, potřebuješ ZAHŘÁT! Nejlépe mladým, hezkým topným tělesem opačného pohlaví. ;) :D :D

Ale to Kepler ne, tuhle medicínu si šetří pro sebe! Pro tebe jen sprostá kořka, nejlépe výprodej ze zabavených zásob po kauze „Methyl“, že!?! Tak teď to víš, jaký je Kepler DOOPRAVDY cha cha cha charakter! ;) :D :D

Edison

Kolibříku, jako dobrý. Jen některé věci, cos napsal by bylo fajn podpořit nějakým odkazem – linkem… Napsat, že „odborníci zastávají názor…“ by si to fakt zasloužil, člověk by si o tom rád přečetl něco víc a buď si jist, že když budu hledat, najdu spolehlivě úplně jiné údaje.
Ber to jako dobrou radu…