zjentek

Co je to za brouka (nebo co), jenž sem přilít někde z Japonska a jehož housenky v republice sežraly veškerej zimostráz?

Sežraly téměř všecek buxus!

(Kategorie hmyz!)

Nejlepší odpověď
Annemone

Zavíječ zimostrázový. Ale nebojte se, buxusy znovu obrazí.

zjentek

Annemone, tak tím bych si nebyl jistý, letos to totiž tady na Prajzské ty zelený bestie zpracovaly důkladně tzv. holožírem, takže Prajzská přišla o buxus, z živých plotů lidem zůstala jakási torza bez života. Housenky, nemaje pak co žrát, nahryzávaly jablka a rajčata, které následně nahnívaly… dokonce i sýkory tady koncem léta řádily jako na podzim, protože bylo do čeho furt zobat a zobat. Fakt, nepřeháním! ;) Prajzská je bez buksusu, nadobro přišla o svůj zimostráz! ;)

Annemone

U nás byly také všechny ožrané zcela a stojí tady pořád suchá torza, místo plotů. Jenže letos chyběla i voda. Kdo věřil tomu, že buxus není třeba zalévat, tomu se nevzpamatovaly. Ty zalévané obrazily a jsou krásně zelené. Tedy jen do jara, protože na jaře bude další nálet těch potvor žravých. 🙂