TyksiQ

Co je to vulkanizace?

Zdravím, zpracovávám otázky do odbornýho předmětu (SPS) a nějak sem se zasekl u pojmu „vulkanizace“. Nevíte někdo, co to je (jak to vysvětlit)? Mělo by se to týkat pryžových pružin v kovových pouzdrech (silentblocích).
Dál bych potřeboval poradit, jaký je princip výpočtu kotoučové spojky.
Díky za vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
Kepler

Vulkanizace je chemická reakce, při které dochází k zesíťování molekul syntetických, nebo přírodních kaučuků.Hnětením za tepla vzniká pryž. V místech, kde v uhlíkových řetězcích polymeru zůstaly dvojné vazby, vznikají při vulkanizaci polysulfidové můstky. Výrobek tak získává větší pružnost.
Zesítování způsobuje vmíchaná síra.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vulkanizace

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.