tomy999

Co je to Touchpad

Co to je?Mám to v notebooku.

Nejlepší odpověď
blesk26

Touchpad je do netobooku vestavěné zařízení umožňující pohyb kurzoru na obrazovce i bez použití externí myši. Je to taková destička, která reaguje, myslím, že většinou pomocí teplotních senzorů, na pohyb tvého prstu po ní a následně se chová, jako kdyby to byla normální myš :) Alternativou Touchpadu je třeba TrackPoint od IBM :)

Další odpovědi
pitris

Touchpad je vstupní zařízení běžně používané u notebooků. Jeho účelem je pohybovat kurzorem po obrazovce podle pohybů uživatelova prstu. Jde o náhradu za počítačovou myš. více o touchpadu najdeš na wiki

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tou­chpad