Frogman

Co je to silniční vegetace?

----- Našel jsem tento popis, ale nic moc mi to neříká:
Silniční vegetace na silničních pomocných pozemcích a na jiných vhodných pozemcích tvořících součást dálnice,
silnice nebo místní komunikace nesmí ohrožovat bezpečnost užití pozemní komunikace nebo neúměrně ztěžovat použití těchto pozemků k účelům údržby těchto komunikací nebo neúměrně ztěžovat obhospodařování sousedních pozemků.

----- Konkrétně by mě to zajímalo v tomto kontextu:
Řidič nesmí zastavit a stát

  1. na silniční vegetaci, pokud to není povoleno místní úpravou provozu na pozemní komunikaci

Podle popisu by to mohlo znamenat úplně celou pozemní komunikaci.
Co to skutečně zjednodušeně znamená?

Nejlepší odpověď
annas

Jedna z otázek testu autoškoly

"Na silniční vegetaci, pokud to není povoleno místní úpravou na pozemní komunikaci:

1) Řidič může zastavit na dobu nezbytně nutnou.
2) SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ: Řidič nesmí zastavit a stát.
3) Řidič může zastavit, nikoli však stát."

http://www.au­toskola-testy.cz/proh­lizeni_otazek­.php?otazka=156-na_silnicni_ve­getaci_pokud_to_ne­ni_povoleno_mis­tni_upravou_na_po­zemni_komunika­ci

Nejsem řidič, ale u nás městská policie pravidelně parkování kontroluje.

Silnice kolem našeho domu jje lemovaná trávníkem. Pozemek patří městu.

V ulici není zakázáné parkování, ale často se stává, že řidič zaparkuje auto zčásti na trávníku. Plocha už dávno není rovná, jsou v ní vytlačené koleje, takže údržbě města se i špatně seká tráva.

Mnoho řidičů na neznalost vyhlášky doplatilo. Dá se říct, že pravidelně ulicí projíždí městská policie a vkládá upozornění za stěrače špatně zaparkovaných OA. Pokud zastihne řidiče, vybírá pokutu rovnou.

Když jsem někdy byla na zahradě a zahlédla jsem řidiče, několikrát jsem je upozornila, aby přeparkovali. Bohužel, občas jsem dostala vynadané, proč se o to starám. Sice měli štěstí, že je policie nezastihla, takže pokuty neplatili.

Tudíž jsem se přesvědčila, že platí – za dobrou na žebrotu, I když některý řidič mně poděkoval.

Další odpovědi
Kepler

Já tento pojem znám naposledy z doby, kdy se ještě jezdilo na olovnatý benzín a jíst třešně ze silničních alejí bylo zdraví nebezpečné. Jinak cajti rádi pokutovali řidiče, kteří byť jen jedním kolem zaparkovali na trávníku vedle silnice. Prostě nesmíš používat nic vedle komunikace – asfaltového povrchu.

cukrar

Zjednodušeně? Nesmíte zastavit na nezpevněné ploše. Vedle vozovky na trávě, nebo zbytku trávy, nebo již bez trávy.

Frogman

Děkuji za odpovědi. :)
U nás na vesnici, ale i v okolních městech běžně na trávě a místech už otlačených od kol auta parkují a nikdy jsem neslyšel, že by kdokoli z nich dostal pokutu a to i přes to, že policie kolem občas taky jezdí.