Co je to píce a pícnina?

Co je přesně píce a co patří do pícnin?

Odpovědi
panenka

PÍCE-je krmivo pro domácí zvířata,především skotů.píce je krmivo získané z pícnin,tj.zpra­vidla z krmiv objemných.pastevní porosty,jetelo­viny,obiloviny,či­rok,kukuřice,slu­nečnice.tato krmiva se zkrmují ve stavu zeleném,sušením nebo silážované.
PÍCNINA-jsou rostlinné druhy pěstované ke krmným účelům.označení se vztahuje na rostliny v porostu,to ještě než se sklidí.Můžeme je též rozlišovat podle obsahu převažujících chemických látek na sacharidové a bilkovinné.Někdy se uvádí kategorie polobilkovinné.