Ajkax

Co je to „odečet RTN“ – jak, proč a kdo to v bytech provádí?

Je obvyklé kvůli tomu požadovat přístup do bytu? Jak vypadá postup takového odečítání RTN v novostavbách ?

Nejlepší odpověď
panenka

RTN znamená rozdělovač topných nákladů

Zdroj: http://gobe.na­xo.net/profit­herm/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=73&I­temid=141

Další odpovědi
hanulka11

.Rozúčtování tepla se provádí pomocí indikátorů topných nákladů („poměrových měřidel“), která se také nazývají rozdělovače topných nákladů – RTN, pomocí bytových a objektových kalorimetrů, nebo pomocí m² vytápěné podlahové plochy

Nájemci jsou povinni umožnit montáž a odečet měřidel ve svých bytech pro stanovení spotřeby tepla, teplé a studené vody. Dále jsou povinni umožnit kontrolu těchto měřidel a jejich výměnu v případě poruchy, cejchování, změny nájemce apod.

Organizace, která montáž měřidel instaluje, případně provádí jejich odečet, musí o tom nájemce obvyklým způsobem informovat minimálně dva dny předem. Pracovníci zajišťující montáž (odečty) měřidel se musí na požádání před vstupem do bytu prokázat služebním průkazem
http://www.mereni-tepla.cz/rozuc­tovani