škubánek

Co je to oáza?

předem diky

Nejlepší odpověď
Lucijej

Slovo oáza, které Egypťané a poté i Hérodotos užívali pro oblasti vegetace v Libyjské poušti západně od Nilu, má původní význam kotel. Oázy jsou ve skutečnosti téměř nepropustné prohlubně v terénu, bohaté na studny a prameny a od nepaměti příznivé pro zemědělství a vinařství.

Další odpovědi
bubukaa

Místo kde v poušti teče voda a rostou tam rostliny

lexx

je to hospoda po pracovní době

Kerberus

Ad Lucijej – opět chybí odkaz na informaci, která je převzata. Není správné vydávat cizí informace za vlastní.

Právě pravidla Odpovědi stanoví – vložit odkaz, pokud nejdou o můj vlastní názor či vědomosti.