HerbiG

Co je to neurologie a kdo je to neurolog, neboli neurochirurg?

Co je to neurologie a kdo je to neurolog??????

Nejlepší odpověď
quentos

ještě reaguji na druhou část otázky. „neochirurg“ není nic, zřejmě jsi chtěl říct „neurochirurg“. Neurochirurgie je odvětví zabývající se chirurgií (mechanickými/o­peračními výkony) nervové soustavy, je to tedy užší specializace neurologie, nikoli totéž

Další odpovědi
Zuzka78

Neurologie je medicínské odvětví zabývající se diagnózou, léčbou a prevencí nemocí a poruch centrální nervové soustavy (mozek, mícha), periferní nervové soustavy (nervy) a kosterních svalů. Tradičně se neurologové v České republice věnují i onemocněním páteře. Lékaři – neurologové jsou specializovaní obvykle na řešení neurologických problémů dospělých, jako jsou například mrtvice, Parkinsonova choroba, RS (roztroušená skleróza), nádory a onemocnění páteře atd. Na neurologické problémy dětských pacientů se specializuje dětská neurologie.