Co je to monetizace dluhu

Nejlepší odpověď
quentos

Monetizace je relativně novodobý výraz, který začíná zapadat do běžné mluvy v komunitních sítích. Řekne-li se slovo monetizovat, znamená to, že hodnota konkrétního objektu nebo webu se převede na peněžní hodnotu. Monetizace je proces, kdy převedeme neziskový web na ziskový web a tím začneme profitovat. Profitujeme z hodnoty onoho webu; například stránky s vysokou návštěvností, které chtějí monetizovat svoje úsilí, umístí reklamu na své stránky a tím zpeněží svou snahu.

http://www.seo-profesional.cz/mo­netizace/

Monetizace je proces převodu čehokoli do zákonných platebních hodnot. Může se jednat jak převody vlastnictví zlata, cenných papírů, tak i tisk neboli Emise státních bankovek. Často ale také používá v souvislosti s nabytím práva na inkasování financí za jakékoli hodnoty

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mo­netizace

Bobmarley: jo, mně jde určitě o body, když už jsem zlatej… tos teda trefil (btw – v odkazech snad není tento pojem dostatečně definován a vysvětlen?). Za tvoji zasvěcenou definici bys ode mě dostal palec, ale vzhledem k těm kecům dostaneš kulový.

Další odpovědi
Bobmarley

No jo rychle něco vygůglovat aby byly body, ale nevysvětlit co to teda je…

Zkráceně a jednodušše je to, když se schodek (většinou státního rozpočtu) financuje tím, že centrální banka (nebo vláda, pokud k tomu má pravomoce)tiskne další peníze. Výhodou je že se sníží poptávka po půjčkách a tak i úrokové sazby, nevýhodou pak je inflace tím způsobená.