HerbiG

Co je to MEMENTO??????????

a komu vadi ze nehledam na googlu .. je to jeho problem a at sem nic nepise .. diky ..

Nejlepší odpověď
dudu

vybavuje se mě spojení memento mori, což znamená "pamatuj na smrt!! Tento slovní obrat občas zazní na adresu lidí, kteří se až bezohledně honí za penězi a kariérou.

Další odpovědi
quentos

V přeneseném slova smyslu znamená slovo memento varování nebo připomínku. Stejně tak to uvádí Slovník cizích slov akademického domu. Vzpomeňme na stejnojmenný román Radka Johna, který varoval před užíváním drog.

Jakub

memento je paměť a používá se nejčastěji ve formě memento mori – pamatuj na smrt