deliris

Co je to last minute a first minute?

Nejlepší odpověď
annas

Když si objednáte zájezd v předstihu – first minute – získáte slevu za včasný nákup.

First minute je opakem last minute – nákupu zájezdů na poslední chvíli.

Používá se v cestovních kancelářích.

Další odpovědi
Danča84

Doslova přeloženo z angličtiny je last minute = poslední minuta, first minute = první minuta. Pravděpodobně jsi to viděla v nabídce cestovky (aspoň já jsem se s tím nikde jinde nesetkala), takže first m. = výhodná nabídka platící pouze při včasné rezervaci dovolené, last m. = nabídka zájezdů na poslední chvíli, odjezd může být jen za několik málo dnů.

Než jsem to sesmolila, odpověděl Ti Kerberus dřív;-)

hanulka11

já využívám first minute už v listopadu vím kam pojedu příští léto a už se těšííííííím

Michálek1245

V podstatě a ve zkratce řešeno to jsou tipy zájezdů, které určuje to, jak brzy před zájezdem je kupujete. First minute zájezdy se kupují hodně dopředu. Letos to bylo třeba do konce ledna (my jsme to stihli na poslední chvíli). Jsou levnější, ale občas není takový výběr. Last minute jsou zase na poslední chvíli, kdy opět není taky takový výběr, ale zase jsou fakt za pár korun.