HerbiG

Co je to kopule a kupole?

Co je to kopule a kupole? diky :)

Nejlepší odpověď
annas

Kopule, kupole (starší výraz) – klenba ve tvaru polokoule nad kruhovitým půdorysem. K. chrámu, barokní k.

http://ssjc.uj­c.cas.cz/sear­ch.php?hledej=Hle­dat&heslo=kopu­le&sti=EMPTY&whe­re=hesla&hsub­str=no

Další odpovědi
quentos

jak už bylo uvedeno, jsou to synonyma; jde o polokulovitou klenbu ve stavebnictví, typickou pro baroko a též renesanci.

anonym

Synonyma.To samé.

dagry

Pro mě je to jedno a totéž. Já říkám kopule a jsem pokaždé opravována, že to říkám špatně, že se říká kupole.