Avatar uživatele
Pokročilý

Co je to IP adresa při připojení WIFI?

Zapnu wifi a chci se připojit a píše mi to akorát pořád načítání IP adresy a nepřipojí se to,čím to je?Mobil Android 4.2.2.//1.Někdy příjdu do OC Tesco a okamžitě se mi mobil připojí k wifi,jindy mi to pořád píše že to načítá IP adresu a nic...a signál je dobrý někdy i vynikající,zajímalo by mě zda je chyba u mě nebo u nich./2.U nás v baráku otevřeli občerstvení pro motoristy a mobil mě upozorňuje že je wifi k dispozici,ale píše to: zabezbečení WPA2 PSK(WPS je k dispozici) K čemu je to motoristům dobrý když to chce heslo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

IP adresa je adresa každého zařízení v síti, zjednodušeně řečeno. Nemusí jít jen o wifi, stejně to funguje i při připojení kabelem. Když se přidá nové zařízení, má buď adresu přednastavenou, anebo se dotáže na počítač, zvaný DHCP server a ten mu adresu přidělí. To znamená, že zjisti, jestli se připojí jiné zařízení na stejnou wifi (jiný telefon, tablet, notebook) a pokud ano, pak buď je síť chráněná - router nemá v tabulce záznam, že tvůj mobil se může do sítě připojit - anebo je nějaká chybka jinde, která by se měla dát opravit například restartem jak wifi routeru, tak telefonu, případně obojího. Pro další diagnostiku je málo informací. Načítání IP adresy znamená, že jde právě o přidělení adresy DHCP serverem a mobilu se s ním nedaří domluvit, z různých důvodů.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

cochee

"//1.Někdy příjdu do OC Tesco a okamžitě se mi mobil připojí k wifi,jindy mi to pořád píše že to načítá IP adresu a nic...a signál je dobrý někdy i vynikající,zajímalo by mě zda je chyba u mě nebo u nich./2.U nás v baráku otevřeli občerstvení pro motoristy a mobil mě upozorňuje že je wifi k dispozici,ale píše to: zabezbečení WPA2 PSK(WPS je k dispozici) K čemu je to motoristům dobrý když to chce heslo?"

Ad /1. To může být tím, že už je k wifi připojeno mnoho klientů (mobilů, tabletů) a buďto nestíhá router, anebo došly volné IP adresy, které DHCP přiděluje z určité množiny. Ad/2. Motorista jistě snadno získá heslo dotazem u obsluhy; proč to majitel wifi takto nastavil, je jeho věc, možná proto, aby se na jeho wifi, k níž jistě platí poskytovateli konektivitu, nepřiživoval zadarmo soused, bydlící v dosahu wifiny.

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1064
Zlatý Hlada 972
Zlatý ge0rge 953
Zlatý gecco 905
Zlatý led 884
Zlatý www 829
Zlatý badisko 818
Stříbrný cochee 684

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.